חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

תקלות ברכב אשר קורות בדרך

מערכת שורש  כב חשוון, תשפב  28/10/2021

כדי להפחית את כמות תקלות ברכב יש להקפיד על תחזוקה שוטפת של המכונית...

תגיות:

תקלות ברכב
כל מי שנוהג ברכב במשך היום לעבודה, לסידורים, לבתי הספר עם הילדים ולכל מקום אחר, מעוניין שהרכב יהיה תמיד תקין. שהוא יוכל בכל עת להיכנס לרכב, להתניע ולנסוע. זהו מצב חלומי כי בכל רכב יש תקלות מעת לעת וזה יכול לקרות גם ברכבים חדשים. לכן כאשר מתרחשת תקלה, הנהג צריך לגלות אורך רוח והמון סבלנות, כדי לפתור את הבעיה על הצד הטוב ביותר. יש סוגים רבים של תקלות ברכב, לעיתים מדובר בתקר בצמיג ולכן יש לשלוף את הצמיג הפגום ולהתקין במקומו את הצמיג החלופי. לאחר מכן חשוב להגיע למוסך הצמיגים כדי לתקן את התקר או להחליף צמיג ובהתאם לכך תבוצע החלפה חוזרת בין הצמיגים והגלגל החלופי יחזור לתא המטען למקרה צורך.

אם הרכב לא מניע והמצבר הנוכחי קיים כבר מעל שנה ברכב זה, קיימת סבירות שיש צורך בביצוע של החלפת מצבר לרכב. הדרך הקלה ביותר לביצוע תהליך זה, הוא להתקשר למוקד השירות ולבקש שטכנאי שלהם יגיע לרכב כדי להוציא את המצבר הישן ולהתקין במקומו מצבר חדש. מדובר בשירות מאד נוח כיוון שהטכנאים ממוקמים ברכבי שירות בכל הסביבה ועם קבלת קריאת השירות הם יוצאים לדרך ומגיעים עם מצבר חדש לכל מקום שבו נמצא הרכב התקול. זה קורה ליד הבית, ליד המשרד או בכל מקום אחר.

מניעת תקלות ברכב
כדי להפחית את כמות תקלות ברכב יש להקפיד על תחזוקה שוטפת של המכונית. מדי פעם בעל הרכב בודק את מצבם של הצמיגים, ממלא אוויר, בוחן את מצבו של המצבר כשהמצבר קר, ממלא דלק לפני שמיכל הדלק ריק ומקפיד למלא אחר כל הוראה נוספת של יצרן הרכב.

טיפולים תקופתיים ברכב
בנוסף לכך הוא מגיע למוסך המורשה ומבצע את הטיפולים הנדרשים כמו אלה לאחר 15,000 קילומטר שבהם מחליפים שמנים ופילטרים וגם לטיפול 60,000 קילומטרים שבו מחליפים את השמנים, המסננים, רצועת הטיימיינג של האלטרנטור ובמידת הצורך גם את הבלמים.

מי שמבצע את כל הטיפולים הללו על פי לוח הזמנים של היצרן, מפחית למינימום את כמות התקלות שיהיו ברכב זה.

איתור תקלה באוטו
כאשר יש תקלה ברכב, רוב בעלי הרכבים אינם יודעים מהי התקלה ולכן הם קוראים למכונאי השירות שיבדוק את הרכב. המכונאי שמכיר את כל דגמי המכוניות עולה במקרים רבים על התקלה ומחליף חלק אקוטי כמו לדוגמה הסוויץ או חלפים אחרים. לאחר מכן הוא מתניע את הרכב ומאפשר לנהג לנהוג כדי לוודא שהתקלה תוקנה.

אם המכונאי לא איתר את התקלה או שמדובר בתקלה רצינית ויש צורך להעלות את הרכב על הליפט במוסך כדי להבין מה גרם לכך, אין ברירה אלא להזמין רכב גרר אשר יוביל את הרכב אל המוסך המורשה הקרוב. בתום הטיפול במכונית, יוכל הנהג לשוב ולנהוג בה כאשר אין תקלות ברכב.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
אילו בדיקות עושים במעקב הריון?מערכת שורשהריון? ככל הנראה אתם יודעים שבתקופת ההיריון יהיה עליכם לעבור כמה בדיקות
איך לבחור מסעדה?מערכת שורשבמרבית המן המקרים, האוכל שהמסעדה מגישה יהיה הפרמטר המכריע בבחירה שלה...
הגפן משמעות תנכיתמערכת שורשמלבד היותה סמל של שגשוג ופריחה במישור המדיני, הכלכלי והאישי, ישנם דינים מיוחדים לעיבוד כרמים וגידול גפנים
שם השולח
תוכן ההודעה