חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

מצגת עסקית לעסק שלכם

מערכת שורש  טז טבת, תשפב  20/12/2021

המצגת העסקית משמשת ככלי חשוב ומשמעותי מאוד בתקשורת, לכן יש מספר נקודות חשובות במצגת עסקית שחשוב להתמקד בהן

תגיות:

מצגת עסקית לעסק שלכם
מצגת עסקית היא אחד הכלים החשובים ביותר בעולם העסקים. מטרתה של המצגת העסקית היא לעזור לבעלי עסקים ולבעלי חברות שונות בהצגה ומכירה של מוצר מסוים או שירות מסוים, מצגת עסקית יכולה לעזור גם ליצירת שיתופי פעולה עם חברות, אנשי עסקים אחרים או אנשים אשר רוצים להשקיע בחברה או בעסק. נעשה שימוש במצגות עסקיות בכנסים שונים בכל העולם, זאת כדי להגדיל את הרווחים של העסק או להעלות את המודעות למוצרי העסק ולשירותים שהוא מציע.

המצגת העסקית משמשת ככלי חשוב ומשמעותי מאוד בתקשורת, לכן יש מספר נקודות חשובות במצגת עסקית שחשוב להתמקד בהן: המצגת העסקית צריכה לייצג את העסק בצורה מקצועית ולהעביר את המידע הנדרש בצורה קלה, ברורה ועניינית, המצגת העסקית חייבת לשדר אמינות כדי להשיג את המטרות של העסק ולבדל את העסק ממתחרים.

מבנה של מצגת עסקית טובה
אחד הדברים החשובים במצגת עסקית הוא אלמנט ההפתעה, המצגת צריכה להפתיע את הצופה ובו זמנית לעורר בו השראה. כדי להשיג את מטרה זו, יש להתייחס בכובד ראש לעיצוב המצגת אשר צריכה להיות בנויה בצורה הגיונית ולוגית עם ראשי פרקים.

נוסף על כך, בשביל לבנות מצגת עסקית אשר תשפיע על הצופים בה ותיגע ברגשות שלהם, צריך להיכנס לנעליו של הלקוח או המשקיע, במיוחד כאשר מדובר במשקיעים פוטנציאליים לעסק - כמו למשל, עליכם לשאול את עצמכם איזה מידע על העסק ועל המוצרים שלו יעניין את המשקיע ואפילו ירגש אותו.

נקודות חשובות בבניית מצגת עסקית
הגדרת מטרת המצגת - בעלי עסקים אשר מכינים מצגת יודעים על מה הם ירצו לדבר במהלך המצגת, אך כאשר נשאלת השאלה מהי מטרתה הסופית של המצגת, בחלק מהמקרים התשובה היא שלא חשבו על כך עד הסוף. אם מטרתה של המצגת היא הצגה של שדרוג טכני שנעשה במוצר קיים, חשוב שהמצגת תהיה קלה להבנה ואטרקטיבית, שהיא תגרום לצופים בה לרצות להשתמש במוצר. במידה ומטרתה של המצגת העסקית היא להעלות את כמו המכירות של אנשי המכירות בעסק, התוכן במצגת מסוג זה צריך להיות קל מאוד להבנה ופרקטי כך שמיד לאחר המצגת ניתן לתרגם את הנאמר בה לפעולות. אופייה של המצגת והמבנה שלה נקבע בהתאם למסר אותו אנחנו רוצים להעביר במהלך המצגת.

שמירה על מיתוג העסק - חשוב מאוד לשמור על אחידות בעיצוב לאורך כל המצגת. מומלץ להשתמש בצבעים, בפונטים ובסמלים אשר קשורים לחברה, כך הצופה במצגת יכול לזהות בצורה פשוטה את מיתוג החברה.

העברת המידע בצורה נכונה - חשוב מאוד לבנות את המצגת העסקית בצורה הגיונית ולוגית, להכין ראשי פרקים בתחילת המצגת. כמו כן, מומלץ להשתמש בכותרות ראשיות וכותרות משניות ובכך להקל על הצופה במצגת ולהעביר לו את המסרים העיקריים במצגת בצורה קלה יותר.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מדוע פיתוח מנהלים הוא כה חשוב?מערכת שורשהשלב הקשה ביותר בפיתוח עסק הוא המעבר מעסק קטן לעסק בינוני או גדול...
4 סיבות לשכור שירותי הסעות לעובדים בשרוןמערכת שורשכשתושבי השרון חושבים על הסעות למקומות עבודה במרכז או בערים מרוחקות יותר, הם שמחים לגלות שחברות רבות מציעות שירותי הסעות לעובדים בשרון
למה חשוב לבצע בדיקת היתכנות לפני ששוכרים נכס עסקי?מערכת שורשהתוצר של בדיקת היתכנות מקצועית הוא דוח מפורט שכולל את כל המידע הרלוונטי. בפרט יסקור הדוח את מצבו העכשווי של הנכס, כל בעיה או קושי, הן בהווה והן בעתיד
שם השולח
תוכן ההודעה