חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

כל האמת על השתלת שיניים ביום אחד

מערכת שורש  יז תשרי, תשעט  26/09/2018

לאור הפרסום של מרפאות שיניים שונות המבטיחות השתלת שיניים ביום אחד, חשוב לגלות את האמת ולהבין למי מיועד ומתאים הטיפול והאם הוא מומלץ עבורם

תגיות:
סובלים מחוסר שיניים ומעוניינים לשקם את הפה וליהנות מחיוך מלא בשיניים בריאות ויפות? האם נתקלתם במודעות פרסום אודות טיפולי השתלת שיניים ביום אחד ואתם מעוניינים לדעת מהי האמת מאחורי הפרסום, והאם הטיפול מתאים גם עבורכם? האם השתלת שיניים ביום אחד מתאימה לכולם והאם זהו טיפול מומלץ או שיש לו חסרונות?

בשנים האחרונות אנו רואים פרסום רב בכל אמצעי המדיה בנושא השתלות שיניים ביום אחד. ישנם מיתוסים רבים בנושא זה, ולאור הפרסום של מרפאות שיניים שונות המבטיחות השתלת שיניים ביום אחד, חשוב לגלות את האמת ולהבין למי מיועד ומתאים הטיפול והאם הוא מומלץ עבורם.

מהי האמת מאחורי הבטחת טיפול השתלת שיניים ביום אחד?
כמעט בכל עיתון ניתן לצפות בפרסומות של רופאי שיניים המבטיחים למטופלים השתלת שיניים ביום אחד. מה האמת מאחורי הפרסום והאם ניתן להשלים את הטיפול ביום אחד? ובכן, אם תשאלו מומחה להשתלות שיניים הוא לבטח יחייך ורק אז יסביר לכם כי זהו טריק שיווקי שנועד למשוך לקוחות.

למעשה, אין אפשרות להשלים את טיפול השתלת השיניים ביום אחד, למרות כל ההתקדמות בתחום זה בשנים האחרונות. אמנם, בעקבות פיתוחים טכנולוגיים חדשניים בתחום רפואת השיניים, ובמיוחד בתחום השתלות השיניים ושיקום הפה, ניתן לקצר תהליכים ולסייע למטופלי לעבור שיקום פה מהיר ויעיל יותר, לעתים בעלויות נמוכות יותר בהשוואה למחירי השתלת שיניים בשיטה הקלאסית והוותיקה.

כדאי לדעת כי הטיפול לשיקום הפה ביום אחד, אינו שונה מהותית מהטיפול הרגיל ומכל שאר הטיפולים להשתלת שיניים. המטרה היא אותה מטרה, אך בשיטה החדשנית לשיקום הפה ביום אחד מקצרים תהליכים. בשיטה הקלאסית להשתלת שיניים יש להמתין כ-6 חודשים עד לקיבוע השתל היטב בעצם הלסת, ורק אז משלימים את הטיפול ומתקינים כתרים או מבנה.
בשיטת הטיפול ביום אחד מחדירים שתל דנטלי אחד או יותר, ולאחר שלב ההשתלה מתקינים מבנה זמני מעל השתל. השן הזמנית דומה לשן רגילה וקשה להבחין בהבדלים. לאחר כחודש, המטופל חוזר לביקור נוסף במרפאה על מנת להשלים את הטיפול להרכיב כתר קבוע.

השתלת שיניים ביום אחד ללא תקופת המתנה
בפרסומים השונים מובטח למטופלים כי השתלת השיניים תתבצע ביום אחד, ולכן רבים משוכנעים כי זהו הטיפול הנכון והמתאים ביותר עבורם. למעשה, שיטת ההשתלה ביום אחד נקראת בעגה המקצועית בשם שיטת ההעמסה המידית, כלומר לאחר החדרת השתלים למקומם אפשר להעמיד עליהם כתר ו/או מבנים זמניים.

לכן, ביום הטיפול המרכזי הרופא משלים את רוב העבודה, הטיפול כולל עקירת שיניים בהתאם לצורך, התקנת שתלים במיקום הרצוי ובהתאם לתוכנית הטיפול המתוכננת מראש, ולבסוף המומחה מתקין כתר או מבנה זמני. כאמור, לאחר כחודש יש להגיע שוב למרפאת השיניים כדי להסיר את הכתר או המבנה הזמני ולהתקין כתר או מבנה קבוע.

אחוז הצלחה גבוה במיוחד
יש מרפאות שיניים המפרסמות כי טיפול השתלת שיניים ביום אחד הוא בעל אחוז הצלחה גבוה יותר לעומת הטיפול הקלאסי והשיטה הקונבנציונאלית. למעשה, האמת היא מעט אחרת מאחר וטיפולי השתלת שיניים ביום אחד נחשבים למורכבים יותר, ושיעור ההצלחה יחסית גבוה, אך אינו דומה לשיעור ההצלחה של השיטה הקונבנציונאלית להשתלת שיניים. בשיטה הקלאסית שיעור ההצלחה הוא כ-95%, אך אם בוחרים לעבור את הטיפול במרפאה מקצועית על ידי מומחה להשתלות שיניים בעל ידע וניסיון עשיר, שיעור ההצלחה עשוי להיות זהה.

לכן, אין להתפשר בנושא ומומלץ לעבור את שיקום הפה וטיפולי השתלת שיניים ביום אחד, רק במרפאה מקצועית, אמינה ומוכרת.

השתלת שיניים ביום אחד מתאימה לכולם
זהו עוד מיתוס שגוי בנוגע להשתלות שיניים ביום אחד. הטיפול החדשני אינו מתאים לכולם, למרות ההבטחות המפתות בפרסומים השונים. רק לאחר אבחון מקצועי במרפאה של מומחה להשתלת שיניים, ניתן לקבוע ולהחליט על שיטת הטיפול, סוג השתלים ולהעריך את סיכויי ההצלחה.

יש לעבור צילום CT כדי לבדוק את צפיפות העצם ומצב השיניים והשורשים. במקרים רבים יש לעקור מספר שיניים בגלל דלקת וזיהומים שונים, או בגלל ספיגת עצם כתוצאה מעישון, דלקות ומחלות שונות, ובמקרים אלה יתכן ששיטת ההעמסה המידית אינה מתאימה.

לסיכום, אין ללכת שבי אחרי פרסום בעיתון או באינטרנט, חשוב להגיע לאבחון מקצועי במרפאה של מומחה מנוסה להשתלות שיניים. רופא מומחה יתאים את שיטת הטיפול בהתאם למצב הפה, הלסת והשיניים של המטופל, על מנת להבטיח תוצאות מושלמות ואיכותיות וכדי שהמטופל יזכה לטיפול המתאים ביותר עבורו. 
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
ציוד למעבדות– דברים שחשוב לדעתמערכת שורשעל מנת לבצע מחקרים וניסויים שונים בתנאי מעבדה נחוץ ציוד ייחודי שיבטיח תוצאות אמינות תוך יצירת תנאים בטוחים במהלך הניסוי
חריקת שיניים בלילה- למה זה קורה ואיך מטפלים?מערכת שורשחריקת שיניים– כשמה כן היא – היא תופעה שבה שני חלקיה של הלסת (העליון והתחתון) ננעלים במהלך שנת הלילה בחוזקה, ובשל נעילה זו מתחככות השיניים העליונות והתחתונות זו בזו
בשר במעבדהמערכת שורשהתפוצצות ייצור הבשר בעולם מובילה לנסיונות ייצור של בשר במעבדה...
שם השולח
תוכן ההודעה