חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

המדריך המקוצר לצייר המתחיל.

מערכת שורש  טז סיוון, תשפא  27/05/2021

ציירים בראשית דרכם מקצוענים וחובבניים חייבים סט כלים כדי להגיע ליצירה מושלמת...

תגיות:

ציירים בראשית דרכם מקצוענים וחובבניים חייבים סט כלים כדי להגיע ליצירה מושלמת. מעבר לצבעים מקצועיים ישנם עזרים שונים שיכולים להפוך כל ציור ליצירת אומנות בלתי נשכחת. חשוב להתייחס לסוג הצבע ומאפייניו. לכל צבע יש את העזרים שלו שמאפשרים לעבוד אותו בצורה מדוייקת. נניח צבעי אקריליק מתייבשים מהר ולכן לא ניתן למוסס אותם. יש להם מכחולים מדוייקים המאפשרים ציור רציף.

freepik

צבעי שמן- כדי להתחיל לצייר בצבעי שמן צריך ציוד בסיסי. רכשתם כבר את הצבעים בגוונים הנכונים כעת יש לרכוש מכחולים, לצבעי שמן מומלץ להשתמש במכחול בעל שוליים עגולים. בנוסף לכך יש לצרף לעגלת הקניות טרפנטין שתפקידו לדלל את הצבעים ולנקות את המכחולים. את הצבעים צריך לדלל או לערבב ועושים זאת באמצעות פלטה. פלטה מגיעה בגדלים שונים לפי הצורך ונוחות האחיזה. את הציור מבצעים על בד קנבס המתוח על מסגרת ומשמש בסיס חלק עליו מציירים את התמונה. את הקנבס מניחים על מעמד שמאפשר ציור נח ורציף.

צבעי אקריליק- החומרים הדרושים לציור בצבע אקריליק זהים לצבעי השמן, פרט לכך שכאן ניתן לדלל את הצבע באמצעות מים, בנוסף לכך את הצבע מומלץ למרוח באמצעות מכחול שטוח. כדי למנוע ייבוש של הצבע על המכחול והתקשותו יש להיעזר בכוס מים בה יונח המכחול בשעה שהוא לא בשימוש.

צבעי גואש- ציור בצבעי גואש מתאפשר גם על בד קנבס וגם על נייר ציור עבה. גודל המכחול תלוי בגודל הציור הרצוי והאלמנטים בו. גם כאן נדרשת פלטה לצבעים מעץ או פלסטיק. בסיום העבודה כדי ליצור גימור מקצועי יש לרסס על הציור ספריי לקה. הספריי מאפשר לקבל אפקט מבריק ומונע מהצבע לדהות.

צבעי מים- עם צבעי המים ניתן לצייר על קיר, קרטון נייר ועוד. ניתן להשתמש באמצעות מכחול רך. את הצבע יש לערבב באמצעות פלטה עם גומות. לפני תחילת הציור יש להיעזר בספרי מים כדי להרטיב את הדף עליו מציירים להשיג מריחה אחידה וציור חלק יותר.

צבעי פסטל-צבעי פסטל ניתן לבחור בקלות באמצעות ניסוי ותהייה. אין כאן אביזרים מיוחדים פרט לדף או בד שיהיה נח לצייר עליו.

תרגול בצבע,

הצייר המתחיל צריך להתנסות עד שיגיע לשלב בו הוא מבצע את הציור בצורה מדוייקת עם אור וצל נכונים עומק ומימדים שונים. בתור התחלה הוא יכול לבצע תרגילים בצבע. את התרגילים ניתן לבצע בצבעי שמן גואש או אקריליק. על קנבס או אפילו קרטון.

במהלך התרגול נעזרים בצבעים מקצועיים ומערבבים בין צבעי היסוד כדי להבין את הרכב הגוונים המדוייק. ניתן מתוך צבעי היסוד ליצור מגוון רחב של גוונים וצבעים, כולל צבע שחור נקי בצורה מקצועית.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
הסוד למסיבת בר מצווה מוצלחתמערכת שורשלהפקת מסיבת מוצלחת יש כמה כללים חשובים. תיאום עם אולם אירועים שממוקם במקום שקל לילדים להגיע אליו, בקרבת מקום המגורים
האם כדאי לקנות אוכל טבעי לכלב?מערכת שורשיש לכם כלב ואתם רגילים לקנות לו את אותו האוכל כבר לא מעט זמן? יחד עם זאת, לאחרונה אתם מרגישים שמשהו בבריאות שלו אינו כמו תמיד?
הדרך המהירה להזמנת מצברים בתל אביבמערכת שורשהתקנת מצברים עד הבית זהו שירות של חברות ייצור המצברים. כמו כן, ישנן גם חנויות חלפים לרכב שמספקות את השירות הזה
שם השולח
תוכן ההודעה