חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

מדריך לבחירת אופנוע

מערכת שורש  יז סיוון, תשפב  16/06/2022

מהי הדרך הנכונה לבחור אופנוע?

תגיות:

בעוד שיש אנשים אשר תרים באופן קבוע אחר מבצעי רכב – בתקווה שהם יוכלו סופסוף להרשות לעצמם לשדרג את הרכב אשר ברשותם, ישנם אחרים אשר רכבים סגורים על 4 גלגלים בכלל לא מדברים אליהם - מדובר כמובן, על אותם אנשי אופנועים!
נכון שרבות מדובר על כך שאופנוע מסוכן, אבל מדובר גם בכלי רכב שכמעט כל מי שרוכב עליו יעיד שהוא ממכר...
אם גם אתם נמנים על ה"מכורים לדבר" או שאתם נמצאים בדרך לקנות את האופנוע הראשון שלכם (ואולי גם להתמכר) להלן מספר טיפים ישימים אשר יסייעו לכם בבחירת האופנוע המתאים:

גובה התקציב
ההמלצה היא להתחיל בהגדרת התקציב הכספי המיועד לרכישת האופנוע – מכיוון שטווח המחירים של אופנועים הינו רחב במיוחד, התקציב אותו תקצו למטרה יוכל לסייע לכם במידה רבה למקד את החיפוש.
כאשר אתם מתכננים את התקציב, ההמלצה היא לקחת בחשבון גם הוצאות נלוות כמו: עלויות הביטוח, האם אתם צריכים לקנות ציוד מסוגים שונים (קסדות וכיוצא בזה), טיפולים, תחזוקה והוצאות נוספות. אחרי שתחשבו את כל אותן ההוצאות, תוכלו להבין מה סכום הכסף אותו אתם יכולים להקצות לטובת רכישת האופנוע.

מהי הסיבה בגינה אתם מעוניינים באופנוע?
חשבו עם עצמכם מהי באמת הסיבה בגינה אתם מעוניינים באופנוע – האם אתם זקוקים לאופנוע אשר ישמש אתכם ככלי הרכב המרכזי והיחיד אותו תחזיקו ברשותכם – להגיע עמו לעבודה, לנסוע אתו לחברים וכלל לשימוש יומיומי או אולי אתם מעוניינים באופנוע למטרה מסוימת כמו: טיולי שטח, ספורט ועוד..
ברגע שתבינו מהי המטרה בגינה אתם מעוניינים באופנוע, תוכלו למקד את החיפוש רק באותם אופנועים אשר יכולים לספק מענה על אותה המטרה שהוגדרה.

מה חשוב לכם באופנוע שלכם?
כאשר מדובר באופנועים, לכל אחד יש סדר עדיפויות שונה: יש כאלו שיחפשו אופנוע חסכוני בדלק, אחרים יהיו מעוניינים באופנוע שיהיה כמה שיותר בטיחותי, יש כאלו שמה שידבר אליהם זה בכלל העוצמה והתכונות של האופנוע הנבחר, יש כאלו שיעדיפו אופנוע לנסיעות עירוניות, אחרים אופנועי שטח ויש גם את אלו אשר יזדקקו לאופנוע אשר יוכל להתאים ל-2 המצבים גם יחד.

האם האופנוע מתאים לכם?
אתם יכולים לראות אופנוע ופשוט להתאהב בו ולדמיין את עצמכם רוכבים עליו לעבר האופק. אבל בפועל, אותו האופנוע יכול שלא להתאים לכם וקנייתו על סמך "קליק ראשוני" בלבד, יכולה להתגלות כטעות משמעותית.
מהסיבה הזאת, חשוב שתוודאו שהאופנוע בו אתם בוחרים נוח לכם – מתאים למבנה הגוף שלכם.
אם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בעולם האופנועים, לא כדאי להתפתות בהכרח לנפח מנוע גבוה – ניתן להתחיל בנפח נמוך ולעלות בהדרגה – בכל זאת, אופנוע כידוע עלול להיות מסוכן ודגש על הפרמטרים הללו יכול להשפיע במידה רבה על מידת הבטיחות של האופנוע אותו אתם רוכשים – וכידוע, עם בטיחות לא משחקים..

היכן כדאי לחפש אופנוע?
אז נשאלת השאלה אם אתם מעוניינים לקנות אופנוע חדש או מיד 2 – שאלה אשר התשובה עליה תתבסס במידה רבה על התקציב שהגדרתם עבור המטרה.
אם החלטתם לרכוש אופנוע חדש תוכלו פשוט לפנות ליבואן הרלוונטי.
אם אתם מעוניינים באופנוע יד 2, תוכלו לערוך חיפושים ברשת האינטרנט – בלוחות יד 2 ובפלטפורמות אחרות אשר מפרסמות מודעות על כלי רכב למכירה.
בדומה לרכב, גם כאשר מדובר באופנוע מומלץ לא לקנות "חתול בשק" להגיע ולראות את האופנוע ולבצע את כל הבדיקות הרלוונטיות במטרה להבטיח לעצמכם, שמה שאתם חושבים שאתם קונים זה גם מה שאתם עתידים לקבל בפועל.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
פסטרמה בפרוסות דקות במיוחד בטעמים משובחיםמערכת שורשבא לכם מעדן בשרי קליל שמתאים גם לאירוח, לנשנוש או ארוחה? תחשבו על פרוסות של פסטרמה
7 דברים שכדאי לדעת על אייפון 13מערכת שורששלל פרמטרים הופכים את האייפון 13 למכשיר שיקרוץ לרבים...
מציאת שף פרטי בקליקמערכת שורשאתר שלם של שפים פרטיים, שקל למצוא...
שם השולח
תוכן ההודעה