חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
דירה נאה ונדל"ן

על היתרונות העצומים של חיתוך עץ בלייזר

מערכת שורש  כב אדר א, תשעט  27/02/2019

שניים מהיתרונות המרכזיים והבולטים ביותר של שיטת החיתוך בלייזר הם הדיוק והמהירות של שיטת חיתוך זו, ביחס לכל שיטת חיתוך חומרים תעשייתית אחרת הקיימת כיום בעולם

תגיות:
עץ, לסוגיו השונים, משמש כחומר גלם מרכזי באינספור תחומים ותעשיות בעולם, וגם ובמיוחד בעולם העיצוב. הן מבחינת השימוש בעץ גלוי באלמנטים שונים של עיצוב פנים או חוץ והן מבחינת האחוז העצום של מוצרים שונים אשר בנויים ומבוססים על תשתית העשויה מעץ – סוגים שונים של עץ כמו אורן, בוק, צפצפה, ליבנה, MDF ועוד, מהווים את אחד מהחומרי הבסיס לרבים מהמוצרים והאלמנטים שסביבנו. לכן, נודעת חשיבות רבה לאופן בו ניתן לעבד את העץ וליצור בו, וספציפית לאופן בו חותכים את העץ. בהקשר זה, חיתוך עץ בלייזר פותח בפנינו עולם חדש ומופלא של אפשרויות ודרכי עבודה יעילות ומשתלמות. מהם היתרונות הבסיסיים והגדולים כל כך של חיתוך עץ בלייזר?

דיוק ומהירות חסרי תקדים
שניים מהיתרונות המרכזיים והבולטים ביותר של שיטת החיתוך בלייזר הם הדיוק והמהירות של שיטת חיתוך זו, ביחס לכל שיטת חיתוך חומרים תעשייתית אחרת הקיימת כיום בעולם.
רמת הדיוק חסרת התקדים של קרן הלייזר היא נושא מוכר – לייזר הוא בעצם קרן אור מרוכזת ביותר, ולכן השימוש בלייזר מתאפיין לרוב ברמת דיוק גבוהה, והדבר נכון לגבי כל תחום בו נעשה שימוש בלייזר, ולא רק בנוגע לחיתוך עץ בלייזר. גם ברפואה (בה משתמשים בלייזר על מנת לבצע ניתוחים מדויקים) או בכל תחום אחר, הדיוק של הלייזר משחק תפקיד מפתח ומהווה את אחד היתרונות המרכזיים בגינם משתמשים בשיטה זו.
המהירות של שיטת החיתוך בלייזר היא נגזרת של הדיוק האופטימאלי של טכנולוגיה זו, כמו גם של מספר פרמטרים נוספים. בעוד רמת הדיוק חוסכת את הצורך בחיתוך שני או שלישי, בתיקונים של החיתוך המקורי וכו' (ולכן חוסכים זמן והופכים את התהליך למהיר ויעיל יותר), מכונות חיתוך בלייזר מופעלות באמצעות מחשב אליו מזינים את תכנית החיתוך המדויקת, והמחשב מנחה את קרן הלייזר לפעולה באופן מהיר ומדויק יותר ממה שעובד אנושי יוכל להשיג.
רמת הדיוק של החיתוך בלייזר בשילוב המהירות והיעילות של התהליך, מביאים בתורם למספר תכונות ויתרונות נוספים אשר הופכים שיטת חיתוך זו לנפוצה ופופולארית יותר ויותר מדי שנה.

בלאי נמוך, חיסכון בחומרים, גמישות מרבית בעיצוב המוצר ועוד
קיימים כאמור יתרונות רבים נוספים הנובעים מהתכונות של שיטת החיתוך בלייזר, ובאים לכדי ביטוי כמובן גם בחיתוך של עץ באמצעות לייזר.

יתרון משמעותי בגינו עוברים יותר ויותר לעבודה בשיטת חיתוך זו הוא בלאי נמוך, וכתוצאה מכך חיסכון בחומר. הבלאי הנמוך הוא הן של המכונות עצמן (מכונות חיתוך בלייזר כמעט ואינן נשחקות כתוצאה מהשימוש בהן, בהשוואה למכונות חיתוך מסורתיות ומיושנות יותר) והן של החומר עימו עובדים. מכיוון שהתהליך מנוהל ומיושם על ידי מחשב וטכנולוגיית החיתוך היא מדויקת במיוחד, כמעט ואין בלאי של חומרים, חיתוכים אשר השתבשו במהלך הדרך וכו', ולכן גם הבלאי של החומר והמוצרים המיוצרים הוא נמוך ביותר עד אפסי, וגם החומר עצמו מנוצל באופן אופטימאלי וכמעט אף חלק ממנו אינו מבוזבז.

בנוסף לכל אלו, ובזכות רמת הדיוק של מכונת החיתוך בלייזר, הגמישות המתקבלת בעיצוב וייצור המוצר היא אופטימאלית. ניתן לתכנן מגוון עצום של מוצרים וחלקים שונים בכל סדרי הגודל, מה שלא בהכרח היה מתאפשר לפני כמה שנים כאשר רק חיתוך מסורתי יותר היה זמין. מכיוון שמכונת החיתוך בלייזר יכולה להוציא לפועל פחות או יותר כל תכנית הגיונית שנזים לתוכה, גם המוצר עצמו יכול להיות מעוצב בכל צורה אפשרית, כולל צורות וחלקים קטנטנים אותם קשה לכאורה לייצר.
pixabay
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
ניקוי בריכות מירוקתמערכת שורשניקיון הבריכה מירוקת יכול להיות אתגר רציני להלן כמה עצות מעשיות...
טיפים למעבר דירה מוצלחמערכת שורשהמפתחות לדירת החלומות החדשה כבר ביד שלכם, אז מה יכול להשתבש? ובכן, מעבר דירה יכול להיות די מעצבן. כדי להפוך את המעבר חופשי ממתחים, ליקטנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע מעבר דירה מוצלח ונוח
תריסי גלילה חשמליים לעסק כאמצעי מיגון ואבטחהמערכת שורשתריסי גלילה אינם מוצר חדש בשוק, בעבר הלא רחוק עסקים רבים רכשו תריסי גלילה ידניים, אך כיום רוב הלקוחות בוחרים תריס חשמלי נגלל בגלל נוחות התפעול והמיגון האפקטיבי
שם השולח
תוכן ההודעה