חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
טיולים ונופשים

8 טיפים שיעבירו לכם את החופש הגדול עם הילדים בשלום

מערכת שורש  כ סיוון, תשעט  23/06/2019

החופש הגדול כבר בפתח, מסיבות סוף שנה החלו להתקיים בבתי הספר והגנים, וכעת הזמן הטוב ביותר לתכנן פעילויות וחופשות לקראת חופשת הקיץ הארוכה. כדי לעבור את החופש הגדול עם הילדים בשלום, בבטחה וללא תאונות מצטערות, כדאי לכם לקרוא את הטיפים הבאים

תגיות:
טיפ 1 - תכנון מקדים
לפני שהחופש הגדול מתחיל כדאי לנצל את הזמן ולתכנן מתי יוצאים לחופשה משפחתית מהנה ומגבשת בארץ או בחו"ל, היכן לבלות בסופי שבוע במהלך החופשה הארוכה, ביקורים אצל הסבים והסבתות, אטרקציות בהן מעוניינים לבקר ולבלות בקיץ וכדומה.

טיפ 2 – תוכנית יומית
ילדים בעלי בעיית קשב וריכוז מתקשים להתמודד עם שינויים ומעברים בחייהם, חוסר הידיעה לגבי מה שצפוי לקרות ביום הקרוב או במהלך כל החופשה, עלול לגרום להם למתח, לעצבנות יתר ולהתפרצויות זעם. אלו תסמינים להפרעת קשב וריכוז שההורים מכירים היטב, וכדי למנוע זאת כדאי להכין טבלה מסודרת ולתלות אותה על המקרר ולציין את הפעילות המתוכננת ליום למחרת ולכל השבוע והחופש.

טיפ 3 – להציב גבולות
כל הילדים שאינם נמצאים במסגרת מתקשים בדרך כלל לשמור על סדר יום, והבעיה מחריפה בקרב ילדים המאובחנים כבעלי הפרעת קשב וריכוז. לכן, כדאי למצוא את האיזון הנכון בין תחושת החופש ורצונו של הילד לעשות כל מה שהוא רוצה לבין הצבת גבולות ברורים.

טיפ 4 – לשמור על שגרה
בחופש הגדול קשה לשמור על שגרה, במיוחד אם ההורים עובדים כרגיל והילדים נשארים בבית לבד או בהשגחת מבוגר אחראי. יחד עם זאת, ילדים זקוקים לשגרה, זו אינה מילה גסה, אך כמובן שלא צריך להכריח אותם לקום בבוקר מוקדם כמו בשנת הלימודים. רצוי להכין לוח עם פעילויות מתוכננות לחופש, למשל שבועיים ראשונים בקייטנה, ולנסות ליצור שגרה המקנה מסגרת לילד.

טיפ 5 – תרופות לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז
הפרעת קשב וריכוז באה לידי ביטוי לא רק בלימודים ובמהלך שיעורים והכנת עבודות, אלא בחיי היומיום. לכן, אם הילד שלכם נוטל תרופות כמו ריטלין, כדאי להמשיך לתת לו את התרופה, למרות תופעות הלוואי, ובהתאם להמלצות הרופא. אפשר גם לנצל את הקיץ לטובת טיפול יעיל ומוכח בבעיות קשב וריכוז.

טיפ 6 – חיזוק הדימוי העצמי
יש מגוון תסמינים להפרעת קשב וריכוז, למשל דימוי עצמי נמוך. לכן, כדאי לנצל את החופש הארוך לחיזוק הביטחון העצמי של הילד, יש מגוון שיטות ודרכים, ולהורים יש תפקיד מרכזי בחיזוק הדימוי העצמי של הילד.

טיפ 7 – שיעורי העשרה בקיץ
אם הילד מתקשה בלימודיו אפשר לקבוע עמו שגרה של שיעורים פרטיים במהלך החופשה, אין צורך להעמיס עליו, אך כדאי לעודד אותו לשפר את הישגיו ולסייע לו באמצעות מורים פרטיים, בהתאם לצורך.

טיפ 8 – לבלות וליהנות עם ההורים
ילדים זקוקים לחופש הגדול כדי לבלות, ליהנות ולפרוק אנרגיות. עבור הורים לילדים בעלי הפרעת קשב וריכוז הקיץ עלול להפוך לסיוט, אלא אם הם מתכננים היטב פעילויות לקיץ, עדיף יחד עם הילד, ודואגים לאפשר לו להשתולל גם בחוץ כדי לפרוק אנרגיות ולבלות עם חברים. חשוב לנצל את הקיץ לפעילויות מהנות ומגבשות לכל בני המשפחה.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
חומרים לבניית קיר אקוסטי לגינה הפרטיתמערכת שורשאיך נכון לגשת לבניית קיר אקוסטי בגינה, באילו חומרים יש להשתמש ומדוע
טיפים לבחירת חברה לבניית חנות אינטרנטיתמערכת שורשבחירה נכונה של חברה לבניית אתר המכירות, חייבת להבטיח לעסק ROI מהיר. אתר איכותי הבנוי על הפלטפורמה הנכונה, עם הניראות הנכונה והאחסון המתאים לצורך ולאורך זמן
קורס אוטומציה לבדיקותמערכת שורשבדיקות אוטומציה הן נושא מורכב ללמידה, כי רוב הפרויקטים של אוטומציה לבדיקות לא מצליחים, אבל אתם יכולים להפוך למומחים בתחומכם!
שם השולח
תוכן ההודעה