חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

גרבר פירות - איזה גרבר הכי טוב לתינוק שלך?

מערכת שורש  יט כסליו, תשפב  23/11/2021

כ- 176 אלף תינוקות נולדו בישראל בשנה האחרונה, וככל הנראה 90% מהם, אם לא יותר, אוכלים גרבר בזמן שאתם קוראים את המילים האלו

תגיות:
לאורך השנים אין תינוק בישראל שלא אכל אותו (וגם חלק מהמבוגרים, אבל אנחנו לא שופטים, מדובר במעדן), ובכל זאת השאלה צריכה להישאל ואף להיענות - איזה גרבר פירות הכי טוב, בריא וטעים לתינוק שלכם?

כ- 176 אלף תינוקות נולדו בישראל בשנה האחרונה, וככל הנראה 90% מהם, אם לא יותר, אוכלים גרבר בזמן שאתם קוראים את המילים האלו. המחית המומלצת עבור והפופולרית ביותר בקרב תינוקות והוריהם בישראל לדורותיה הגיעה לארץ הקודש אי שם לפני מספר עשורים ומאז, כך נדמה, אי אפשר לדמיין את ילדותנו בלעדיה. במאמר זה ננסה לענות על השאלה שמטרידה את מנוחתם של תינוקות והורים כאחד - איזה גרבר הכי מומלץ?

האם "גרבר" מספק ערך תזונתי כלשהו?
וודאי שכן. עוד מתחילת תהליך הפקת המזון מפעלי המזון חייבים לעמוד בסטנדרטים מחמירים של בטיחות המזון ואיכות חומרי הגלם. חברות המזון שוקדות כל העת על פיתוח טעמים חדשים בעלי ערך תזונתי מוסף במעין תחרות לא מאוד סמויה בינן לבין עצמן שהלקוחות רק מרוויחים מהן. למעשה, הליך הייצור של המחיות נעשה בחו"ל (או בארץ בהתאם למותג) והן מגיעות אל ארצנו הקטנטונת ארוזות ומוכנות. מחית גרבר הפירות מכילה, כאמור, פירות עשירים עם ויטמינים ומינרלים כדוגמת ויטמין C וסידן, לכן המוצר מספק ערך תזונתי חשוב לגדילת התינוק, ותינוק שבע זה פעוט שמח.

איך קורה מצב שה"גרבר" שקניתי לפני כמעט שנה עדיין אכיל?
קסם קטן שנקרא וואקום ואנחנו נסביר. הליך הייצור נעשה בתנאי סטריליזציה ועיקור המיכלים, כלומר חברות המזון שעוסקות במלאכה מקפידות על ניקיון ותחלופה גבוהה של המיכלים ועיקורם (משמע הוצאה של כל החיידקים שמצטברים בעת הכנת המחית האהובה). חשוב לציין כי אין במחיות הפירות חומרים משמרים, ולמעשה הפירות והירקות שומרים על טריותם לארך זמן בגלל אריזת הוואקום המבטיחה עמידות מזון לתקופה ממושכת.

אריזת הוואקום מבטיחה את שימור המחית וטריותה לתקופה ארוכה מאוד. במילים אחרות, תשמרו את הגרבר במזווה, הוא עדיין יהיה טוב גם עוד הרבה מאוד זמן קדימה. למרות שתמיד מומלץ לבדוק את תאריך התפוגה ולסיים את האריזה בטרם ההגעה לתאריך.

מה חשוב לבדוק כשקונים מחיות?
רשימת הרכיבים, המחיר, שם המחית והרכבה התזונתי.

שם המחית אמור להבהיר, פשוטו כמשמעו, מה היא מכילה. איזה סוגי פירות, האם יש מרכיבים אלרגניים שכדאי ורצוי להימנע מהם, ברמת העיקרון מה מצפה לתינוק הרעב ולהוריו. רשימת הרכיבים היא חלק חשוב בהחלטה של המחית שאתם מתכננים לקנות, הרי היא מגלה לכם למה עליכם לצפות במהלך הקנייה, והוספת מזון מוצק לתפריטו של התינוק היא דרך יעילה להעשיר את התזונה עם ויטמינים, מינרלים, ברזל, חלבונים ועוד. המחיר חשוב גם הוא, כי זול מאוד פירושו לא תמיד טוב מאוד אלא להיפך. שווה לשלם קצת יותר בכדי לרכוש מוצר איכותי וטעים, עם רכיבים תזונתיים מזינים ואפקטיביים.

לסיכום, איזה גרבר הכי טוב לילד שלי?
מחיות הפירות והירקות הקנויות יכולות להיות פתרון נוח וזמין לפרקים, אך חשוב לבחור את המחית האיכותית ביותר, ללא חומרים משמרים, חומרי טעם וריח וכו'. גרבר זה עניין של טעם, אך חשוב לבחור כזה שהילד אוהב לאכול וגם מזין עבורו. יש לא מעט אופציות מוצלחות עבור תינוקות רעבים והוריהם טרוטי העיניים, ועליכם פשוט ללכת עם הלב, הבטן וההיגיון ההורי הבריא. אתם יודעים מה תמיד אומרים, "גרבר" זה עניין של בחירה.
2
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
למה חשוב לבצע בדיקת היתכנות לפני ששוכרים נכס עסקי?מערכת שורשהתוצר של בדיקת היתכנות מקצועית הוא דוח מפורט שכולל את כל המידע הרלוונטי. בפרט יסקור הדוח את מצבו העכשווי של הנכס, כל בעיה או קושי, הן בהווה והן בעתיד
זני קנאביס רפואי עובדות מעניינותמערכת שורשאם הגעתם למאמר הזה, סימן שמסקרן אתכם מאוד להכיר עוד עובדות על זני הקנאביס הרפואי
מה שכדאי לעשות עם המרפסת בחורףמערכת שורשהסגירה של מרפסת משפיעה הן על הטמפרטורה שתהיה במרפסת והן על ההרמטיות של הסגירה
שם השולח
תוכן ההודעה