חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

טיפים להכנת הקפה המושלם

מערכת שורש  יח תמוז, תשפא  28/06/2021

הקפה שלכם יכול להיות הרבה יותר טעים! אתם רק צריכים לדעת מה חשוב ולהקפיד על כך בשלבי ההכנה...

תגיות:
להכין קפה מושלם? גם אתם יכולים. כל מה שצריך זה קצת הבנה ומוטיבציה להשקיע. במאמר זה רכזנו לכם כמה טיפים שילמדו אתכם מה צריך לעשות כדי שהקפה יהיה מושלם באמת. פעולות פשוטות וזמינות שעשויות לשדרג לכם את חווית הקפה פי כמה.

הטיפים שיעזרו לכם להכין קפה מושלם
• זכרו שהטריות של פולי הקפה משפיעה ישירות על הטעם. לפיכך חשוב להקפיד על הטריות. במה דברים אמורים? כדאי לצרוך קפה עד כשלושים יום מעת הקלייה. זה אומר שצריך לרכוש את הקפה כשהוא טרי. מוטב לרכוש כמות קטנה בהתאם לצורך, ולא לצבור בבית כמויות של קפה שטריותו מתפוגגת.
• יש לדעת כיצד לאחסן את הקפה בבית, על מנת לשמור על הטריות שלו זמן רב ככל שניתן. חשוב לשמור על כלי סגור, מיכל וואקום או שקית אטומה. יש למנוע חשיפה לחום, ללחות ולאור. טמפרטורת החדר היא המומלצת לשמירה על טריות הקפה.
• טחינת פולי הקפה היא פעולה שגורמת לאבדן הטריות. לכן ההמלצה היא לטחון קפה באופן עצמי בבית בסמיכות לצריכה. במידה ואין לכם מטחנה ביתית לטחינת פולי הקפה, או שהפעולה הזו מסרבלת אתכם יתר על המידה, נכון לרכוש כמויות קטנות יותר של קפה אחת לשבוע.
• טחינה של קפה צריכה להיעשות בהתאם לאופן הכנת הקפה ולפי המיצוי שתבצעו בו. זכרו להתאים את הטחינה כדי לקבל מפולי הקפה את המיטב לפי סוג הקפה שאתם רוצים ללגום.
• יש למדוד במדויק את כמות הקפה לכוס אותה מוזגים. כמובן שהדבר משתנה גם בהתאם לסוג הקפה. בנושא זה יש גם לתקן הבינלאומי מה לומר.
• חום המים גם הוא צריך להיות מדויק ומתאים. אם יש לכם מדחום וסבלנות למדוד, עליכם להביא את המים לטמפרטורה של בין תשעים ושתיים לתשעים ושש מעלות. אם אין לכם קומקום מדויק או מדחום, ההמלצה היא להרתיח את המים ולהמתין לאחר הרתיחה כשלושים שניות. רק אחר כך למזוג את המים.
• הבדל גדול יש בין פולי קפה איכותיים לפולים אחרים. חשוב להבין כי לכל סוג של פולים יש טעם וייחודיות. מה שצריך זה לדייק בבחירת הפולים וליהנות כך מטעם משובח. במקרים רבים ניתן למצוא תערובת של זנים שונים אשר אהובה עליכם ומספקת לכם את חווית הקפה במיטבה. האיכות משפיעה על הטעם ועל הארומה.
• מכונת קפה טובה עושה את ההבדל בין קפה ידני ולא מדויק, לקפה מוקפד ומקצועי הרבה יותר. אם כי גם כאן צריך להכיר אופציות שונות וחברות שמציעות מכונות קפה. להכיר את ההבדלים בין מכונות ידניות, אוטומטיות או חצי אוטומטיות. מכונות שמשלבות פעולות טחינה, הקצפה וכן הלאה.

הקפה שלכם יכול להיות הרבה יותר טעים! אתם רק צריכים לדעת מה חשוב ולהקפיד על כך בשלבי ההכנה. אז דאגו לעצמכם לכוס קפה איכותי, טעים ומפנק!
shutterstock
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מהו ייעוץ משפחתי ומתי צריך אחד כזה?מערכת שורשחשוב לזכור שבכל בעיה, גם זו הקטנה ביותר, נכון לטפל כמה שיותר מהר...
עובש בקירות הבית - האם זה באמת מסוכן לבריאות?מערכת שורשעובש הוא שם כללי לפטריות המכסות משטחים לחים, הוא יכול להופיע גם על מזון...
תכנון מכני – תמיכה בפיתוח מוצרמערכת שורשעבודתו של מתכנן מכאני יכולה להיות רב גונית שכן הוא יכול עזור בהפקת מוצר חדש לחלוטין, כמו גם בתמיכה ושיפור מוצר קיים בשוק
שם השולח
תוכן ההודעה