חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

כל מה שרציתם לדעת על הלבנת שיניים

מערכת שורש  כו טבת, תשעט  03/01/2019

מוכנים לקראת חיוך יפה עם שיניים לבנות? לפני שאתם בוחרים בשיטה החדשנית ביותר, או בערכת הלבנת השיניים שאפשר לרכוש בבית המרקחת, הנה מידע שיאפשר לכם לבחור בשיטת ההלבנה המתאימה ביותר לשיניים שלכם

תגיות:
בעידן הסלפיס והמדיה החברתית, כולנו רוצים להיראות במיטבנו. ולעתים קרובות זה מתחיל בהלבנת שיניים.

איך פועלת הלבנת השיניים?
הלבנת שיניים פועלת על ידי שינוי צבע פנים השיניים (הקרויה הלבנה פנימית) או על ידי הסרת כתמים מעל פני השיניים (הקרויה הלבנה חיצונית).
- הלבנה פנימית – הלבנה זו מתייחסת להלבנת הדנטין, החלק הפנימי של השן, אשר סופג את ג׳ל ההלבנה (hydrogen peroxide) והופך לבהיר יותר.
לאחר הלבנת החלק הפנימי של השן, הגוון שישתקף כעת דרך האמייל, השכבה החיצונית, יהיה בהיר יותר ויהפוך את מראה השיניים ללבן יותר.
בניגוד למה שחשבתם ג׳ל ההלבנה מבהיר את הרקמה הפנימית של השן, לא את האמייל החיצוני הקשה.
- הלבנה חיצונית – הלבנה זו מסירה את הכתמים שנוצרו על האמייל, החלק החיצוני של השן.
הכתמים על השיניים שנוצרו על ידי עישון או בעקבות שתיית ין, תה או קפה, קלים בדרך כלל להסרה על ידי פוליש שמבצעת השיננית או על ניקוי השיניים באמצעות חומר ליטוש או משחת שיניים מלבינה.
למרבה הצער, טכניקות הלבנה רבות להסרת הכתמים אינן לגמרי בטוחות. חלק מהחומרים לא פועלים באופן קונסיסטנטי וחושפים את החניכיים הרגישות שלכם לכימיקלים מסוכנים.

יש כמה שיטות להלבנה, אבל מהי הדרך הטובה ביותר להלבנת השיניים שלכם?
שיטת ההלבנה הטובה ביותר
אם אתם רוצים להיפטר מהכתמים על השיניים או להבהיר את הגוון שלהם, נסו להתחיל בחומר מסיר כתמים במשך כשבועיים. בחירה במברשת שיניים חשמלית מסירת כתמים יכולה להבטיח גם היא תוצאות טובות. גם שיננית במרפאת שיניים מומחית תוכל לנסות להסיר כתמים מהשיניים שלכם.
אם הגוון הצהבהב של שכבת הדנטין הפנימי משתקף במראה החיצוני של השיניים שלכם, אין בעולם כמות של משחת שיניים שתוכל להבהיר את הגוון הפנימי של השיניים. יהיה עליכם להלבין את השיניים באמצעות ג׳ל הלבנה המולחץ כנגד השיניים. אבל חכו רגע, אל תרוצו לקנות רצועות הלבנה!

מה כדאי לדעת לפני הלבנת השיניים?
נתחיל בשיניים בריאות.
אתם לא יכולים להלבין את השיניים אם אתם סובלים ממחלת חניכיים, שורשים חשופים, חורים, שיניים עקומות, נסיגת חניכיים או בעיות אחרות שעלולות לגרום לבעיות נוספות ולכאבים. פעולת ההלבנה לא תצליח להלבין שיניים פגומות.
רופא השיניים יגיד לכם את זה מראש, ויציע קודם כל לטפל בשיניים הזקוקות לטיפול רפואי כלשהו.

היו מוכנים לרגישות בשיניים.
תופעת לוואי נפוצה של הלבנת השיניים היא רגישות ב-24 השעות לאחר שהשיניים נחשפו לג׳ל ההלבנה. אפשר להיעזר במשככי כאבים אם הרגישות עזה מדי.
השיניים מצהיבות כחלק מתהליך ההזדקנות.
הלבנת שיניים לא מחזיקה מעמד לנצח. השיניים שלנו מוכתמות במשך הזמן על ידי מזון ומשקאות שאנו צורכים. לא משנה באיזו שיטה תלבינו את השיניים, ההלבנה לא תימשך לעולמי עד.
רוב הלבנות השיניים מחזיקות מעמד בין 6 חודשים לשנתיים. משך הזמן תלוי בקלות בה השיניים שלכם מוכתמות, בהרגלי התזונה ובאורח החיים שלכם.
להלבנת השיניים עלולה להיות גם השפעה של אפקט הריבאונד. כתוצאה מכך הן עלולות לקבל גוון עכור במעט. תוכלו להלבין את השיניים ולעצור בנקודה מסוימת, ברגע שאתם מרוצים מהתוצאות. יש רופאים שממליצים ללכת קצת מעבר לכך בגלל אפקט הריבאונד.

הלבנת שיניים מקצועית אצל רופא השיניים
הלבנת שיניים במרפאה מצריכה להגיע למספר טיפולים. במהלך כל מפגש יחיל הרופא ריכוז גבוה של חמצן על השיניים, ויאיר על הג׳ל באמצעות מנורה או לייזר, כדי להאיץ את התגובה הכימית ואת תהליך ההלבנה. שימו לב, שיטת הלבנת שיניים בלייזר זהה לזו שמשתמשת במנורה ונועדה אך ורק להאיץ את תהליך ההלבנה.

מגשי הלבנה מותאמים אישית
רופאים רבים ממליצים על הלבנה מותאמת אישית המשתמשת במגשי הלבנה שמכין הרופא לפי תבנית השיניים שלכם. לתוך המגשים תכניסו את חומר ההלבנה, ואז תלבישו את המגשים על השיניים. המגשים שומרים על ג׳ל ההלבנה במקומו תוך הרחקתו מהחניכיים, כדי לא לגרום להם נזק. במגשים אלה תוכלו להשתמש שוב ושוב במהלך השנים, בהנחה שהשיניים שלכם לא זזו ממקומם. רק הוסיפו את ג׳ל ההלבנה לתוך המגשים ולבשו אותם במשך כמה שעות.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
הכל על ניתוח למתיחת פניםמערכת שורשדברים שחשוב לדעת על ניתוחי מתיחת פנים...
איך מתמודדים עם הפרעות שינה?מערכת שורשכדי לטפל בהפרעות שינה שונות יש לעבור אבחון מקצועי, האבחון כולל סדרת בדיקות ולרוב גם בדיקה במעבדת שינה
כל האמת על השתלת שיניים ביום אחדמערכת שורשלאור הפרסום של מרפאות שיניים שונות המבטיחות השתלת שיניים ביום אחד, חשוב לגלות את האמת ולהבין למי מיועד ומתאים הטיפול והאם הוא מומלץ עבורם
שם השולח
תוכן ההודעה