חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

האם כדאי לאחסן במכולות

מערכת שורש  כט טבת, תשפב  02/01/2022

כדאיות אחסנה במכולות היא גם פועל יוצא של הגורם שאליו פונים על מנת לקבל את שירותי האחסנה

תגיות:

אחסנה במכולות ישירות נדרש וחיוני על ידי גורמים רבים החל אנשים פרטיים ועד לגורמים מסחריים המייבאים חומרי גלם, סחורות וטובים לארץ מחו"ל. בשורות הבאות נבחן מספר היבטים של אחסון מכולה והכדאיות שלו.

שילוח עם מכולות
לפני הבחירה בשילוח ואחסון באמצעות מכולות יש לבחון שאלות שונות של כדאיות. כך למשל, ההובלה באמצעות מכולות מתייחסת מטבע הדברים לשילוח ימי באוניה. המשמעות היא שזמן השילוח רב בהרבה מאשר שילוח אווירי על כל המשתמע מכך מבחינת יכולת אספקה מהירה ללקוחות. מצד שני ישנם מוצרים וחומרים רבים שפשוט לא ניתן להעביר בדרך האוויר בגלל גודלם, משקלם, צורתם וכן הלאה. בנוסף השילוח הימי מאפיין בעלויות נוחות יותר וגם ניתן לבחור בין שילוח של מכולה שלמה או משלוח חלקי.

אכן, אחת השאלות לגבי כדאיות אחסון במכולות היא כמות וגודל הפריטים שצריך להעביר. יש משלוח של מכולה שלמה שנקרא FCL שבו הלקוח מקבל את כל המכולה לעצמו על כל המשתמע מכך מבחינת התכולה ומבחינת העלויות. לעומת זאת עבור גורמים שאינם זקוקים למכולות שלמות יתכן ויהיה עדיף לבחור במשלוח חלקי שנקרא LCL שבו משתתפים כמה גורמים באותה מכולה, דבר החוסך בעלויות.

מעבר לכך יש עוד פעולות שיכולות לסייע בהגברת הכדאיות של אחסון במכולות, למשל היערכות נכונה עם ארגזים בגדלים מתאימים, הערכה מדויקת של כמות הפריטים, התאמה של הארגזים לגודל המשטחים ובכל מקרה ניצול מקסימלי של שטח המכולה הנתון. מעבר לכך יש להבין את העלויות כגון תשלומי ביטוח, אגרות, מיסים ועוד, ולבחון את האפשרויות לחיסכון.

אצל מי מאחסנים
כדאיות אחסנה במכולות היא גם פועל יוצא של הגורם שאליו פונים על מנת לקבל את שירותי האחסנה. כך למשל חברת הובלת מכולות המחזיקה מתקני ושטחי אחסון ייעודיים בסמוך למסילות רכבת ונמלים, עם ציוד מתאים לניהול מלאי, שינוע וניטור, יכולה לספק פתרונות יעילים ומהירים. באותו אופן חברה שהינה גורם אושר במכס יכולה לקבל מעין מסלול ירוק שבו המכולות עוברות בצורה יותר מהירה את הבירוקרטיה המורכבת של המכס. אם תבחרו בחברה רצינית וותיקה הפועלת כבר שנים בתחום, אשר יכולה להציע פתרונות לוגיסטיים מתקדמים ושמה דגש על צמצום עלויות ועמידה בכל הדרישות, סביר מאוד להניח שתיהנו מרמה מצוינת של כדאיות עבור אחסון במכולות.

freepik
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
יחידות אחסון להשכרה לפני מעבר דירה או משרדמערכת שורשפעמים רבות מעבר דירה מחייב פתרונות אחסון חפצים, לעיתים טווח קצר ולעיתים טווח ארוך. מצבים כמו כאלה שטרם נמצאה דירה חדשה, או שמסיבה מסוימת עדיין לא ניתן להיכנס אליה,
מצגת עסקית לעסק שלכםמערכת שורשהמצגת העסקית משמשת ככלי חשוב ומשמעותי מאוד בתקשורת, לכן יש מספר נקודות חשובות במצגת עסקית שחשוב להתמקד בהן
מדוע פיתוח מנהלים הוא כה חשוב?מערכת שורשהשלב הקשה ביותר בפיתוח עסק הוא המעבר מעסק קטן לעסק בינוני או גדול...
שם השולח
תוכן ההודעה