חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

מה אתם צריכים לדעת על ביטוח שכר דירה?

מערכת שורש  כז תמוז, תשפא  07/07/2021

עומדים להשכיר דירה? אחד הדברים החשובים שאתם צריכים לעשות בטרם השכרת הדירה וחתימה על החוזה, ביטוח שכר דירה

תגיות:
עומדים להשכיר דירה? אחד הדברים החשובים שאתם צריכים לעשות בטרם השכרת הדירה וחתימה על החוזה, ביטוח שכר דירה מבני בעיות שונות שהשוכר עלול לגרום לדירה. באמצעות הבטחת שכר דירה אפשר להגן על הדירה ולתת לה את הכיסוי הגבוה ביותר במקרה של נזקים לדירה במהלך תקופת השכירות.

מהו ביטוח שכר דירה ומדוע יש לעשותו?
ביטוח שכר דירה הוא ביטוח שבעל הדירה עושה בנוסף להסכם השכירות בינו לבין השוכר. באמצעות הבטחת שכר דירה אפשר להגן על הדירה מפני נזקים עתידיים שהשוכר עלול לגרום לה. באמצעות הבטחת דירה אפשר לתת כיסוי לנזקים השונים ופיצוי כספי הולם מצד השוכר. מצב זה מעניק למשכיר שקט נפשי ושלווה לאורך זמן, אם נגמרים נזקים הם על אחריות השוכר בלבד והוא צריך לשאת בתוצאות.

מה מבטח חוזה שכירות?
חוזה שכירות מתייחס רק לביטוח המבנה ולא מעבר. אך במצב של פגיעה ברכוש חוזה השכירות אינו מתייחס ולא נותן כיסוי והגנה למשכיר הדירה. לכן חשוב לעשות הבטחת שכר דירה אשר תכלול כיסוי ביטוח צד שלישי ואם מדובר על בתים משותפים אז גם כיסוי לערך הקרקע. ביטוח זה חשוב ביותר בעל הדירה מאחר שהוא נותן לו את מלוא ההגנה שהוא זקוק במהלך תקופת השכירות. כמו כן, לשכורים מומלץ להוסיף ביטוח תכולה וביטוח צד ג' אשר יגן עליהם מפני נזקים אפשריים בין שזה לרכוש או לגוף של צד ג'.

מה קורה במצב שלבעל הדירה יש ביטוח שכר דירה?
במקרה שלבעל הדירה יש ביטוח מבנה לדירה השכורה, או שהוא מתחייב בטרם החתימה על החוזה לבטח את הדירה ומוסיף את השוכרים לביטוח, השוכרים יהיו פטורים מרכישת הביטוח בעצמם. חשוב להוסיף את שמכם לביטוח או כסעיף בפוליסה של ויתור על שיבוב כלפיכם, וכך אם יגרם נזק לדירה חברת הביטוח תוכל לתבוע מכם את נזק ששילמה לבעל דירה.

לא התחייב על נזקים שאין לכם אחריות עליהם
בחוזי שכירות רבים אפשר למצוא לא מעט סעיפים אשר מחייבים את השוכר באחריות על נזקים שלא קשורים אליו ועליו לשלם עליהם. לכן חשוב לשים לב לגבי הסעיפים לבקש שיסבירו לכם מה אומרים ולא לחתום במהירות עליהם עד ששום דבר לא מובן. הבנה של הסעיפים השונים וקריאה בתשומת לב עלולה

לא לקחת אחריות מיותרת ללא הבנה
בחוזי שכירות רבים אפשר למצוא סעיפים אשר מטילים על השוכר את האחריות על נזקים שאין לו נגיעה ישירה להם. לפיכך, כל שוכר דירה חייב לקרוא את חוזה השכירות בתשומת לב רבה, כדי לא ליטול על עצמו אחריות מיותרת ולא הכרחית. ישנם ביטוחים שעל המשכיר לשאת ולא על השוכר. לכן שעושים הבטחת שכר דירה, חשוב לדעת טוב טוב אילו ביטוחים מוטלים על בעל הדירה ואלה על השוכר.
depositphotos
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
תכנון מכני – תמיכה בפיתוח מוצרמערכת שורשעבודתו של מתכנן מכאני יכולה להיות רב גונית שכן הוא יכול עזור בהפקת מוצר חדש לחלוטין, כמו גם בתמיכה ושיפור מוצר קיים בשוק
אי מתן פיצויי פיטורים עקב גניבה ממעבידמערכת שורשמה הדין של פיצויי פיטורין במקרה שהעובד נחשד בגניבה?
למה העסק שלכם חייב יועץ עסקי?מערכת שורשטיפ שלנו, אל תתפשרו על איכות ומקצועיות היועץ העסקי שלכם. נסו לשכור את שירותיו של יועץ שמכיר ובקיא בתחום העיסוק שלכם
שם השולח
תוכן ההודעה