חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

העברת כספים מחו"ל – לא מסובך כמו שאולי אתם חושבים

מערכת שורש  ד ניסן, תשפא  17/03/2021

הבנקים בישראל מציבים קשיים ותנאים קשוחים ללקוחות שמעוניינים להעביר כספים מחו"ל או לחו"ל. אז מה עושים?

תגיות:
הסיבה הרשמית הינה המאבק בהלבנת הון. הבנקים חוששים , והרבה פעמים בצדק , שגורמים זרים או חברות קש ינסו לעקוף את הפיקוח הקפדני על חשבונות זרים ולהזרים כסף לישראל ללא פיקוח ואפילו דרך הברחות , חלפנות או רכישת נכסי ערך כגון יהלומים ועוד.

לשם כך הוקמה הרשות לפיקוח הלבנת הון המטילה עיצומים כספיים משמעותיים על כל בנק שחורג מלשון החוק.
כחלק מהמלחמה בהלבנת ההון, הבנקים בישראל מקבלים מידע במסגרת תקנות לחילופי מידע אוטומטיים בין מדינות בעולם ובין בנקים מחו"ל לגבי תושבי ישראל החיים בחו"ל – מידע זה עובר לרשות המיסים.

במקביל, גם בנקים זרים ממדינות העולם מבקשים מידע על אזרחיהם החיים בישראל ועל חשבונות הבנק שלהם.
במסגרת העברת הנתונים הדו-כיוונית, נתקלים ישראלים רבים בסירוב של הבנק הישראלי לבקשת העברת כספים מחו"ל לחשבונות הישראלים שלהם – כיוון שהבנק לא רוצה לקחת כל סיכון.

לפי חוק איסור להלבנת הון (משנת 2000) ותקנות איסור הלבנת הון (משנת 2001) הסכום החייב בדיווח הוא 100,000 ₪ ויותר. עולה חדש חייב בדיווח על סכום של 1.25 מיליון ₪ ויותר.

בשנים האחרונות , עם הגדלת הפופולריות של המטבעות הדיגיטליים, ובראשם הביטקוין, נדרשו הבנקים בישראל לסוגיה של העברת כספים ממכירת ביטקוין מחו"ל והעברת סכום ההמרה לבנק הלקוח שבישראל.

להתיר את הפלונטר – להעביר בביטחון
אתם כבר יכולים לנחש מהי הגישה הננקטת על ידי הבנקים הישראלים, נכון ?
ואכן, הבנקים הישראלים משתדלים להימנע מהעברת כספי ביטקוין מחו"ל לישראל ובמקרים רבים פשוט מחזירים את הכסף לחשבון מחו"ל ששלח אותו , ומסרבים לנמק ולהסביר ללקוח את סיבת הסירוב וכשמגיע מצב של חובת הסבר בשל פניית הלקוח לערכאות – הבנקים משתמשים בתירוצים טכניים שונים ומשונים כדי לתרץ את הסירוב – זאת למרות שאין איסור על מסחר בביטקוין בישראל.

לרוב מצב זה גורם בלאת ברירה את הלקוח הישראלי לפנות לערכאות משפטיות שכן רק בית משפט מוסמך להתערב בתהליך ולחייב את הבנק הישראלי להסביר ולנמק את סירובו להעברת הכספים.

לאור מורכבות התהליך שהוצג כאן, ובעיקר לאור הקשיים שמערימים בנקים בישראל מול לקוחותיהם המבקשים לבצע העברת כספים מחו"ל, ובכלל זה גם אלו המבקשים העברת כספים ממכירת ביטקוין, אנו ממליצים בצורה חד משמעית להיעזר במשרד עורכי דין המתמחה בנושא זה.

כיוון שהפיקוח על הבנקים הוא הדוק ביותר בנושא של העברת כספים מחו"ל, במקרים רבים הם דוחים בקשות העברת כספים, ואז אין מנוס אלא לערב את בית המשפט. לצורך כך, מובן שרק משרד עורכי דין המתמחה בנושא יוכל לסייע , ופעמים רבות הוא גם האופציה היחידה הממשית העומדת בפני מעביר הכספים שעומד מול חומת סירוב בצורה של הבנק הישראלי.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
כתיבת מאמרים עם חברת BEST LINKSמערכת שורשמאמרים חשובים לקידום האתר שלכם במנועי חיפוש (וגם המרת מבקרים באתר ללקוחות פעילים). יחד עם זאת, בכדי להשיג את מטרותיהם, מאמרים צריכים להיות כתובים ברמת איכות מינימלית נדרשת
שינוע מכולות: אילו סוגי מטענים והובלות ניתן להוביל במכולות?מערכת שורשאופן ההובלה מהווה שיקול חשוב בתכנון תהליך שינוע מכולות. מלבד העלויות, יש להעריך את דחיפות המשלוח, את ערך הסחורה הנשלחת וכן את גודל ומשקל הסחורה
כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רפואי לעובדים זריםמערכת שורשכל אדם המעסיק עובד זר בכל תחום, ובפרט בתחום הטיפול הסיעודי, מחוייב על פי חוק, לשלם לא רק את שכר עבודתו של העובד הזר, אלא גם לרכוש ביטוח רפואי עבור העובד. מהו ביטוח רפואי לעובד זר? על כך במאמר הבא.
שם השולח
תוכן ההודעה