חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

תואר שני – למי זה מומלץ ומהם היתרונות?

מערכת שורש  כח תמוז, תשעט  31/07/2019

למה כדאי ללמוד תואר שני? מהם המקצועות שבהם לא ניתן למצוא עבודה ללא תואר שני ואיך עושים את זה

תגיות:
מדי שנה לומדים במיטב מוסדות האקדמיה בישראל כ-60,000 סטודנטים לתואר שני. הסטודנטים לתואר שני נדרשים להשקיע בלימודים זמן ולא מעט כסף, כאשר מטרתם בסיום התואר הוא לזכות בין היתר בעדיפות למגוון משרות נחשקות בשוק התעסוקה. נשאלת השאלה האמנם תואר שני מהווה מקפצה לקריירה ומאפשר לבוגרי מסלול הלימודים להשתלב בקלות בשוק העבודה, והתשובה לכך שתואר שני נחוץ וקריטי בעיקר בתחומים בהם קשה להתקדם בלעדיו.

לימודי תואר שני בהתאם למקצוע שבחרתם
תואר שני בכל התחומים נחשב ליוקרתי, הוא מתאים לבוגרי תואר ראשון בעלי הישגים אקדמיים מתאימים, ועל פי הסטטיסטיקה היבשה, בעלי תואר שני זוכים לעדיפות מסוימת בראיונות עבודה ולרוב השכר שלהם גבוה יותר בהשוואה לבעלי תואר ראשון במשרה דומה.

ישנם תחומים כמו פסיכולוגיה או רפואה בהם לא ניתן למצוא עבודה רק עם תואר ראשון, לכן יש תחומים בהם רבים מבוגרי התואר הראשון מעוניינים להמשיך מיד ללימודי תואר שני, לפני שהם מתחילים לחפש עבודה. כאמור, בענפים כמו פסיכולוגיה ורפואה תואר שני הוא הכרחי כדי לעבוד בתחום, אך בגלל ריבוי המועמדים בעלי תואר ראשון בתחומים רבים אחרים, החל מצב בו המעסיקים החלו לדרוש תואר שני ממועמדים לעבודה גם בתחומים אחרים כגון מדעי החיים, מתמטיקה, פיסיקה, סוציולוגיה במסלול התמחות בנושאים כמו ייעוץ ארגוני או חינוכי ועוד.

למי כדאי ללמוד תואר שני?
כאמור, לימודי תואר שני מתאימים בעיקר לבוגרי תואר ראשון בתחומים בהם יש לתואר הנוסף והמתקדם יתרון משמעותי מבחינת קריירה. ניתן לבחור תואר עיוני או מחקרי, חשוב לבדוק נושא זה מראש ומומלץ לבחור במסלול המתאים ביתר בהתאם לקריירה העתידית. ישנם תחומים בהם התואר השני מקנה עדיפות ברורה בראיונות עבודה, למשל בתחומי ניהול וייעוץ. יחד עם זאת, בתחומים אחרים התואר השני מקנה נקודות זכות למועמדים המתמודדים על משרה מסוימת, אך התואר לא בהכרח מתורגם לתועלת בראיון העבודה ולתנאים טובים יותר מהמעסיק, למשל בתחום מדעי המחשב.

לכן, ההחלטה האם להמשיך לתואר שני מיד בסוף הלימודים לתואר ראשון והשיקולים להירשם למסלול לימודי תואר שני באוניברסיטה או במכללה מסוימת, נובעים בעיקר ממידת הנחיצות של הלימודים כדי לעבוד בתחום. כיום, בעיקר ארגונים גלובליים וממשלתיים רואים בתואר שני כיתרון, ובארגונים אלה יעדיפו לקבל לעבודה בוגרי תואר שני גם אם אין להם ניסיון מעשי.
בשק העבודה ניתן לראות עדיפות ברורה לבעלי תואר שני בתחומים כמו פיסיקה, מתמטיקה, פסיכולוגיה ומנהל עסקים. בשאר התחומים ניתן למצוא עבודה יחסית בקלות גם עם תואר ראשון, למעט תפקידים ספציפיים המחייבים תואר שני, לדוגמה תפקיד כמו יועץ ארגוני.

לימודי תואר שני באוניברסיטת אריאל שבשומרון
אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה לימודי תואר שני, עם או ללא תזה, בתחומים מגוונים כמו הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה כימית, מנהל עסקים MBA, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, מתמטיקה, עבודה סוציאלית, כימיה ועוד.
האוניברסיטה מציעה מסלולי לימוד לתואר שני עם או בלי תזה, האוניברסיטה מציעה מסלולים משולבים המאפשרים לסטודנטים לקחת קורסים ממסלול התואר השני כבר בשנת הלימודים האחרונה לתואר הראשון, כדי לקצר את זמן הלימודים ולהפחית את העומס על הסטודנט.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
איך לצלם קליפ מקצועי?מערכת שורשמעוניינים להפיק ולצלם קליפ מקצועי באיכות גבוהה? רוצים לצלם קליפ לעסק שלכם כדי לשווק אותו בהצלחה באינטרנט ולזכות בחשיפה גדולה ורחבה?
כל מה שצריך לדעת על 232RSמערכת שורשRS232 הוא תקן תקשורת נפוץ ביותר. מה מקורו, ממתי הוא כאן ואין ניתן להשתמש בו?
אנו רצים - חוגג שנההיינו כחולמיםקליפ מרגש לסיכום שנת 'אנו רצים' הראשונה
שם השולח
תוכן ההודעה