חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

איך לעבוד עם כלי עבודה חשמליים?

מערכת שורש  כה תמוז, תשפא  05/07/2021

במידה ואין לכם ניסיון רב בעבודה עם כלי עבודה חשמליים, שימו לב: הם יכולים להיות מסוכנים אם משתמשים בהם לא נכון

תגיות:
כלים חשמליים יכולים לסייע לנו באין ספור משימות, התקנות, הרכבות, תיקונים ועוד. במידה ואין לכם ניסיון רב בעבודה עם כלים כאלה, שימו לב: הם יכולים להיות מסוכנים לא פחות מכפי שהם יעילים. זאת אומרת, שחייבים לעבוד בהם בצורה נכונה. חייבים להשתמש בהם בהתאם להוראות היצרן הכלליות ועל פי מגוון רחב של כללי זהירות שעליהם נצביע כעת.

לפני כל עבודה, בדוק את הכלי
בכל פעם שאתה (או את) לוקח לידיים כלי עבודה חשמלי, בדוק אותו היטב ומכל הכיוונים. אם מדובר בכלי שצריך לחבר לשקע חשמלי, בדוק שהכבל שלם ולא חתוך בחלקו. בדוק שכל ההברגות והאביזרים מחוברים כמו שצריך. אם החיבורים רופפים, חזק אותם. הרבה אנשים נפגעו כאשר השתמשו בכלי חשמלי שאחד החיבורים שלו השתחרר ולא חוזק לפני ההפעלה.

תחזק את הכלי בהתאם להוראות
כלים חשמליים מסוגים מסוימים צריך לשמן לפני העבודה. ישנם כלים שצריך מעת לעת להשחיז אותם או להחליף חלקים מתכלים כאלה ואחרים. אם אתה מפעיל לדוגמא משחזת, לצורך חיתוך של צינור פלדה, וודא כי המשחזת תקינה ולא שחוקה יותר מדי. במידת הצורך, החלף את החלק השחוק. כלי עבודה איכותיים מסופקים עם חוברת מצורפת. וודא שאתה עובר על הכל, לפני תחילת עבודה עם כלי חדש.

וודא שאתה יודע איך לאחוז את הכלי נכון
כלי עבודה חשמליים ממינים מסוימים חייבים להחזיק בשתי הידיים, בצורה יציבה. ולא רק זאת, חשוב לאחוז את הכלי בצורה נכונה, שלא תיצור הפרעה לעבודה. לעיתים יד אחת תפעיל את הכוח בעוד היד השנייה תכוון את המכשיר בזווית הנכונה או למיקום המדויק. במידה ואתה מתקשה לאחוז את הכלי היטב, כבר את המכשיר, בדוק שאתה תופס אותו כמו שצריך ואז הפעל מחדש.

לעולם אל תמסור כלי פועל, שמופנה לעבר אדם אחר. בכל פעם שלוקחים הפסקה באמצע העבודה, יש לכבות את המכשיר ועדיף גם להניח אותו בצד, רחוק מהישג ידם של ילדים או אנשים שעלולים להיפגע מהפעלה לא נכונה. אם הכלי כבד או גדול במיוחד, חשוב לוודא כי אתה עומד בצורה יציבה ובוטחת. ואם אתה צריך לעבוד על סולם, הקפיד כי הסולם יציב ומאובטח כהלכה.

ציוד בטיחות וטיפים נוספים לבטיחות
כלים חשמליים עשויים להכין חלקים מסתובבים, רוטטים ונעים. על כן, לפי ההפעלה יש להסיר תכשיטים שעלולים להיתפס במכשיר. בעלי שיער ארוך צריכים לעבוד בשיער אסוף או להשתמש בקסדה. כמו כן, יש להשתמש בציוד מגן נוסף, לצורך הגנה על ידיים (כפפות עבודה), כפות רגליים (נעלי עבודה או מגפיים), עיניים (משקפי מגן או מסכות לצורך עבודות ריתוך או קידוח, ליטוש וכדומה). בנוסף, בהפעלה של כלי חשמלי וודא כי הרצפה לא רטובה. יבש מים ופזר חומרים לספיגת שמנים מחליקים והרחק חומרים דליקים.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
טיפים להכנת הקפה המושלםמערכת שורשהקפה שלכם יכול להיות הרבה יותר טעים! אתם רק צריכים לדעת מה חשוב ולהקפיד על כך בשלבי ההכנה...
כתיבת ספר משפחתי עבור הדורות הבאיםמערכת שורשהסיפורים הללו שזורים זה בזה והם המרקם של מה שקרה בארץ ישראל לאחר הקמתה
דברים שכדאי לדעת על מעבדות טלפוניםמערכת שורשמהי הדרך הנכונה לבחור מעבדה לתיקון הנייד שלכם?
שם השולח
תוכן ההודעה