חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

העלאת דירוג אשראי: איך עושים את זה?

מערכת שורש  כג טבת, תשפא  07/01/2021

ככל הנראה יצא לכם לשמוע כבר את המונח דירוג אשראי, אך האם אתם יודעים כי ההחלטות שלכם הן אלו שמשפיעות על הדירוג?

תגיות:

ככל הנראה יצא לכם לשמוע כבר את המונח דירוג אשראי, אך האם אתם יודעים כי ההחלטות שלכם הן אלו שמשפיעות על הדירוג? יש כאלה שנוטים לחשוב כי מדובר על עובדה מוגמרת, אך בפועל כל החלטה שתעשו עשויה להשפיע בצורה כזאת או אחרת על דירוג האשראי. השאלה היא איך תוכלו לעלות את הדירוג אחרי שביצעתם בדיקת דירוג אשראי על ידי איש מקצוע מוסמך ומקצועי?

תהיו אחראיים על ההוצאות שלכם
אל תחשבו כי אתם חפים מטעויות, חשוב מאוד שתהיו מאוד אחראיים על כל הוצאה שאתם מוציאים. זה לא משנה אם מדובר על הוצאה גדולה או קטנה, מוטב כי לא תעשו אותה מבלי לחשוב על ההשלכות שלה. לא מעט אנשים מספרים כי חוסר אחריות מצידם היא זאת שהביאה אותם לדירוג אשראי נמוך, ואם תהיו אחראיים תוכלו לאפשר לעצמכם לעלות את דירוג האשראי שלכם.

תוודאו שיהיה מידע חיובי למשך זמן רב

על מנת שיהיה ניתן לשפר את דירוג האשראי שלכם, אתם תהיו מוכרחים להראות לבנק כי המצב הפיננסי שלכם הוא יציב לאורך זמן. ברגע שהבנק יראה כי זורם מידע חיובי על ההתנהלות הפיננסית שלכם, הוא ישפר באופן אוטומטי את דירוג האשראי שלכם. כך הבנק יוכל לראות כי ישנה יציבות, וכי הוא יכול לסמוך עליכם ועל ההחלטות שלכם – והוא כמובן ישמח לתת לכם הלוואות ופלוסים נוספים.

אל תאחרו בתשלומים השונים

יכולות להיות מגוון רחב של סיבות שיגרמו לכך שלא תוכלו לעמוד בתשלומים השונים, אך קחו בחשבון כי כל תשלום שלא ישולם בזמן – יביא איתו לבעיות. לכן מוטב כי תוודאו שאתם עומדים בכל התשלומים, והימנעו מפיגורים של תשלומים – אפילו אם זה אומר שתצטרכו לעמוד על הרגליים האחוריות. לעיתים אם תנסו לגייס כספים ממקורות שונים תוכלו לעמוד בתשלומים ותביאו לעצמכם שקט נפשי.

פעולות שמומלץ לעשות לשיפור דירוג האשראי

כל חודש בחודשו בנק ישראל אוסף על מדינת ישראל נתונים. כל הלוואה צ'ק שעובר, הוראת קבע שמתבצעת, או כרטיס אשראי שיורד בסוף החודש מדווח ישירות לבנק ישראל ומשפיע על דירוג האשראי לטובה במידה והתשלומים עוברים, ולרעה אם אין להם כיסוי. יש להימנע מתשלומים שבנק ישראל לא בבקרה עליהם מכוון שאין עליהם השפעה על הדירוג, תשלומים כגון מזומנים, העברות בנקאיות, או תשלומים בדיירקט. עם מספיק נתונים חיוביים בדוח ודירוג אשראי גבוהה, יהיה ניתן להתמקח על ריביות, גובה מסגרות אשראי, הון עצמי למשכנתא ועוד.

אל תאפשרו לעצמכם להיכנס למינוס

הטעות הנפוצה ביותר של לא מעט אנשים היא שהם מאפשרים לעצמם להיכנס למינוס. מינוס אמור להיות האויב מספר אחת שלכם, ולכן אתם צריכים להתרחק ממנו עד כמה שאפשר. אם אתם תמנעו מעצמכם להיכנס למינוס, דירוג האשראי שלכם יהיה חיובי וכמובן שהוא ישתפר ככל שהזמן עובר. בדיקת דירוג אשראי תסייע לכם להבין באיזה מצב אתם נמצאים, וכך תוכלו לקבוע את הצעדים שתנקטו בכדי לשפר את הדירוג כולו.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
5 סיבות לרכישת ביטוח תאונות אישיותמערכת שורשהאם ביטוח תאונות אישיות מתאים לכם? איך עושים את זה ולמה זה טוב
מדריך רילוקיישן לארצות הבריתמערכת שורשעוברים דירה לארצות הברית בקלות וביעילות. איך לעשות את זה?
ניהול עמודי פייסבוק – מה זה בדיוק אומר בפועל?מערכת שורשניהול עמודי פייסבוק זו עבודה שצריך להשאיר למומחים, כך שטבעי שעכשיו תעלה השאלה: איך נבחר את המומחים שלנו?
שם השולח
תוכן ההודעה