חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
בריאות

מבחני מחוננים: 4 טיפים להכנת ילדכם

מערכת שורש  ו אלול, תשעט  06/09/2019

רעיונות וטיפים להכנה של ילדכם למבחני מחוננים.

תגיות:
ההחלטה על לקיחת ילדים בגיל הגן למבחני מחוננים יכולה לפעמים להיות מורכבת. למשימות או פעילויות רבות אחרות שאליהן אתם לוקחים אותם, אתם די יודעים למה לצפות. אבל מעולם לא היה לכם ילד שעבר מבחני מחוננים או שאתם לא עברתם בעצמכם מבחן כזה בשלב כלשהו בחייכם, זה עשוי להרגיש כמו טריטוריה לא מוכרת לחלוטין.

כדי לעזור לכם להכיר את המתרחש במהלך מבחני מחוננים, חשוב להכיר את המתכונת הכללית של המבחנים, ולהבין אם ההליך מתאים לצרכים שלכם. אך על מנת להכין את ילדכם לאחד מהתהליכים של מבחני מחוננים, נסו את הטיפים הבאים.

1. הימנעו מהשימוש במילה "מבחן"
מומלץ להימנע משימוש במילה "מבחן" כשאתם מדברים עם ילדים על מבחני מחוננים, כי המילה יכולה להצית אצלם חרדה מסוימת. לדוגמא, אם ילדכם נתקל באתגרים בגן, הרעיון לצאת למבחן יכול להיות מפחיד או מהמם.
זה עשוי לגרום ללחץ משמעותי שיכול להשפיע על ביצועיו במהלך המבחן. שיקול זה תקף גם לילדים שיש להם נטייה לפרפקציוניזם או שהם חרדים באופן כללי. הם עשויים לתהות איך הם יכולים להתכונן למבחן או שהם עשויים להרגיש שהם לא מוכנים, מה שיכול להשפיע על ביצועיהם.

2. הנה קצת מידע פנימי:
כשבוחנים מקצועיים נפגשים עם ילדים בגיל הגן לביצוע מבחני מחוננים או לבדיקת מנת משכל, הם בדרך כלל מציגים להם את המשימות כ"דברים שונים שאנחנו עושים היום".
הם מודיעים לילדים כי חלק מהשאלות יהיו קלות וחלקן מורכבות, ושהם מוזמנים לנסות לעשות את הטוב ביותר שהם יכולים, כי זה כל מה שמבקשים מהם. אל תהססו להשתמש בכל אחד מהניסוחים האלה גם אם ילדכם שואל שאלות נוספות.

3. הציגו את המבחן כמשהו מהנה (בלי לשקר, כמובן!)
בעיקרון, מבחני מחוננים לילדים כולל את כל הפעילויות שילדים מכירים. כך שאם לא אכפת לילדכם לבצע סוגים שונים של פעילויות, במיוחד מסוג הלמידה, תוכלו להשתמש באחד מהתיאורים האלו על מנת להסביר להם את זה. לפעמים, כאשר מבצעים את המטלות השונות של מבחני מחוננים עם ילדים, הם נהנים מהשאלות!
יש חידות, רישומים, משחקים, סיפורים וכמה שאלות "מטופשות"; בנוסף, יש ילדים שאוהבים את האתגר הכללי של המשימות. אתם יכולים להודיע להם על כל אלה אם אתם חושבים שזה יכול להועיל להקל על הדאגות שלהם.

4. התרחקו ממבחני מחוננים מקוונים
חשוב מאוד שילדים לא יתכוננו בשום צורה למבחני תרגול לפני מבחני מחוננים מכיוון שהדבר משפיע על דיוק התוצאות. זה יכול לנפח את תוצאותיהם, ולהוביל למידה שגויה של יכולותיהם.
למרות שהורים בדרך כלל אוהבים שילדיהם משיגים את הציונים הגבוהים ביותר האפשריים ורוצים שהם ישיגו את הכי טוב בכל תחום, קבלת ציונים גבוהים יותר על הערכתם יכולה להפריע ליכולתו של הבוחן להבין מהי הרמה האינטליגנטית האמיתית של הילד.

אז בשורה התחתונה
אל תבזבזו את כספכם או זמנכם על חומרי הכנה. אתם רוצים שהתוצאות יהיו ההשתקפות המדויקת ביותר של נקודות החוזק והאתגרים של ילדכם, על מנת שתוכלו לקבל את ההמלצות הטובות ביותר המותאמות בדיוק עבורם. למידע נוסף על מבחני מחוננים היכנסו לאתר "הפרופסור הלא מפוזר"
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
מהי מיומה ברחם וכיצד ניתן לטפל בה?מערכת שורששכיחות השרירנים הולכת וגוברת עם הגיל, וכמעט מחצית מהנשים יסבלו ממיומה בתקופת גיל הפריון שלהן
כניסה ראשונה לגןמערכת שורשבפעוטון הילדים משחקים, לומדים שירים, יוצרים חברים חדשים, יוצרים אינסוף עבודות אומנות – ונתקלים בשפע של חיידקים
מה חשוב לדעת כאשר בוחרים כריות?מערכת שורשיש מגוון עצום של כריות לחדרי שינה, רגילות או אורטופדיות, עם וללא נוצות אווז, ומחומרים ובדים שונים. את הכרית עליכם לבחור בהתאמה מושלמת למבנה הגוף שלכם ולתנוחת השינה המועדפת עליכם
שם השולח
תוכן ההודעה