חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

האפשרויות השונות לגיוס כספים עבור סטארט אפ מתחיל

מערכת שורש  ה אדר, תשפא  17/02/2021

לפני שנציג כמה דרכים לגיוס כספים שיחייבו אתכם להפנות את נקודת המבט רחוק יחסית, כדאי להתחיל לחפש דווקא מקרוב

תגיות:

כידוע, כמעט כל אקזיט גדול מתחיל בתור סטארט אפ קטן. אבל כדי לגדול ולהצליח, יש צורך ביוזמה, מקוריות, תוכנית עסקית ומסביב לכל זה – גם מקורות כספיים. אז מכיוון שאתם צריכים כסף בהקדם, כדאי שתכירו כמה אפשרויות שונות לגיוס כספים לסטארט אפ המתחיל.

פנו לחברים שמאמינים בכם

אם אתם יחסית צעירים ואין לכם רקע קודם בסטארט אפ מצליח, ככל הנראה יהיה לכם קשה לקבל התייחסות רצינית מנציג של קרן הון סיכון. הקרנות הללו נוטות להשקיע בסטארט אפים יחסית בשלים או ביזמים עם היסטוריה של הצלחה. לפני שנציג כמה דרכים לגיוס כספים שיחייבו אתכם להפנות את נקודת המבט רחוק יחסית, כדאי להתחיל לחפש דווקא מקרוב. את השלבים הראשונים נסו לממן בעזרת השקעה של חברים שמאמינים בכם. פנו לחברים מהלימודים, פרסמו פוסטים ברשתות חברתיות, בדקו אם יש בני משפחה שמוכנים להתקדם אתכם בחלום שלכם. רק קחו בחשבון שההשקעות הללו לא צפויות לרוב להיות גדולות וזמן מה לאחר מכן, תצטרכו השלמה של השקעות נוספות.

אתרי גיוס כספים

אם אתם רציניים ולסטארט אפ שלכם יש רעיון טוב ו"סקסי" מבחינה תדמיתית, תוכלו לפתוח מסע לגיוס השקעות בעזרת אתרי גיוס כספים. אתרים כאלה בדרך כלל יתאימו לסטארט אפ שפונה לקהל הרחב, למשל אם על הפרק עומד ייצור של גדג'ט מיוחד. גם סטארט אפ עם ערך חברתי יכול להתרומם בצורה כזאת. שיטה כזאת לגיוס כפסים פחות תתאים לתחומים כגון פינטק או מכשור רפואי.

חפשו אנג'לים

דרך נוספת ואפשרות טובה לגיוס כספים לסטארט אפ מתחיל תהיה לפנות למשקיעים מקצועיים, אבל לא מה"ליגה הראשונה". כלומר, לא מדובר בקרנות הון סיכון או בחברות שמרימות יזמים להנפקה בבורסה. אנו מדברים על אנג'לים, שהם לרוב משקיעים קטנים או בינוניים, אך עם ערך מוסף. השתדלו לפנות לאנג'ל שכבר השקיע בעבר בסטארט אפ בתחום שאליו אתם חותרים. רק קחו בחשבון שבהשקעה מסוג זה תצטרכו לוותר על אחוז משמעותי מהבעלות שלכם.

הפנייה לחממות טכנולוגיות

אם עד כה לא הצלחתם לגייס אפילו סכום מינימלי, אל תאמרו נואש. בישראל פועלות עשרות חממות טכנולוגיות שמאחוריהן עומדים משקיעים פרטיים. הירשמו לחממה טכנולוגית לאחר שתבררו מהם התנאים להגשת מועמדות. מי שמתקבל זוכה לפרק זמן של שנתיים שלוש בחממה, ליווי כספי משמעותי ותמיכה לוגיסטית וטכנולוגית, גישה למעבדות, ייעוץ משפטי לרישום פטנטים ועוד.

מקורות מימון עצמיים והגדלתם

כיזמים, תוכלו לגייס כספים גם בצורה מסורתית, למשל על ידי הלוואה בנקאית. במידה והבנק מסרב לממן אתכם, תוכלו להיעזר במשכנתא לכל מטרה, אך לשם כך תצטרכו למשכן את הבית וזה סיכון שלא כולם מוכנים לקחת. לאחר שתצליחו להתקדם כברת דרך עם פיתוח הרעיון, כשיהיה אב טיפוס או אלגוריתם טוב, נסו לשכנע קרנות הון סיכון שיאמינו בכם.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
כיצד מפיקים חשבוניות מס בצורה מקוונת?מערכת שורשבעידן הטכנולוגיה והמידע, אין שום סיבה שגם אתם, כעצמאיים, פרילנסרים או בעלי חברות, לא תפיקו מסמכים עסקים בצורה מקוונת
מכללת איקום- הסבה להי טקמערכת שורשמכללת איקום מציע לכם - הסבת מקצוע להייטק עם ייחודיות לסייבר ממקצועות שוחקים כמו ביטוח, ענף הרכב, מוקדי מכירות, מסעדנות, שליחויות, עבודות כלליות ותמיכה טכנית
כל מה שצריך לדעת על רכישת שולחן פינג פונגמערכת שורשאם אתם תוהים מה ניתן לעשות עם הילדים בתקופות מאתגרות אלו, טיפ- רכישת שולחן פינג פונג זו יכולה להיות בחירה נפלאה
שם השולח
תוכן ההודעה