חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
תרבות ופנאי

כל מה שצריך לדעת על 232RS

מערכת שורש  ג סיוון, תשעט  06/06/2019

RS232 הוא תקן תקשורת נפוץ ביותר. מה מקורו, ממתי הוא כאן ואין ניתן להשתמש בו?

תגיות:
RS232 הוא תקן תקשורת ידוע להעברת תקשורת טורית של מידע בינארי בין שני מכשירים, זו צורת תקשורת נפוצה המשמשת בין השאר לחיבור מכשירים כמו בקרות כניסה, חיישנים, מקרנים, משקל תעשייתי, שעוני נוכחות וציוד היקפי נוסף.
ראשי התיבות של RS – Recommended Standard, ובעברית תקן מומלץ, כלומר תקן תקשורת להעברה טורית של מידע בינארי ממכשיר המשמש כמקור המידע (Terminal Equipment) למכשיר אחר המשמש כקולט המידע (Data Circuit Equipment). המחבר הנפוץ והסטנדרטי של תקשורת טורית 232RS נקרא 9DB, המחבר מאופיין ב-9 פינים, אך אין להתבלבל עם המחבר הנפוץ המותקן ברוב מחשבי ה-PC לחיבור מסך מחשב VGA, מחבר זה כולל 15 פינים אך צורתו דומה למחבר ה-9DB.

תקן תקשורת נפוץ עוד משנת 1969
התקן הנפוץ מגדיר את המאפיינים החשמליים ואת תזמון האותות, כאשר משמעות האותות והמבנה הפיזי של חיבורי הקצה נקבעו כבר בשנת 1997. כדאי לדעת כי הגרסה הראשונה של תקן התקשורת נקבעה בשנת 1969, הגרסה המוקדמת הגדירה את המאפיינים הבאים:
• רמות המתח ומאפייני האותות החשמליים, לרבות קצבי העברת אותות, תזמון האותות ועומס מירבי.
• מאפיינים ייחודיים של הממשק המכני, לרבות מבנה הקונקטורים, זיהוי כל אחד מ-9 הפינים של המחבר והגדרת תפקידו של כל פין בקונקטור.
• הגדרות של ממשקי מעגלים ליישומי תקשורת שונים.

זרימת הנתונים לפי התקן
תקן התקשורת הסריאלית RS232 מגדיר את שיטת התקשורת באמצעותה מועבר ביט אחרי ביט בערוץ פיזי. המידע המועבר חייב להיות קטוע למקטעי דאטה, כאשר אורך כל מקטע עשוי להשתנות בהתאם למאפייני ציוד הקצה. כך לדוגמה, במחשבים אורכו של כל מקטע נתונים הוא 8-5 ביטים. כדי להבטיח שהמידע עובר באופן תקין, מוסיפים ביטים לצורך סנכרון וגילוי שגיאות, לכן יש להקפיד על ציוד קצה ומחשב המשתמשים באותו מספר ביטים, אחרת המידע שיועבר באמצעות המחבר לא יזוהה. זו הסיבה שבמחשבים מותקנת יציאת COM אליה ניתן לחבר ציוד היקפי שונה, כאשר במחשב מותקנת תוכנה ייעודית המקשיבה לחיבור ה-232RS ומקבלת ממנו את הנתונים.

השימוש המקורי בתקן התקשורת הנפוץ היה לצורך קישור מודמים למחשבים, החיבור התבצע על ידי כבל סריאלי ישיר. עם השנים חברות פיתחו מוצרים נוספים רבים ומגוונים בהם נעשה שימוש בתקן ה-232RS, עם זאת קיימת מגבלה פיזית כיוון שאורך הכבלים יכול להיות עד כ-15 מ', אך בדרך כלל מחברים את הציוד באמצעות כבלים קצרים בהרבה. כדי לחבר מספר מכשירים ליציאה אחת יש להשתמש בממיר.

כיום, אפשר לרכוש מגוון ממירי תקשורת מסוג 232RS, ויש 3 אופציות לעבודה עם המתאם- IP ישיר, COM וירטואלי וקישור טורי וירטואלי.

ממירי תקשורת ומתאמים שונים המתאימים לתקן התקשורת הנפוץ כדאי להזמין רק מחברת אי.די.פי מוצרי זיהוי אלקטרוניקה. חברת IDP מפתחת, מייבאת ומשווקת מגוון מוצרי זיהוי אלקטרוניים. החברה הוקמה בשנת 1994 ונחשבת למובילה בישראל בתחומים כגון בקרות כניסה, בקרים מתוכנתים, ממירי תקשורת, קוראי כרטיסים וכדומה.
הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
אנו רצים - חוגג שנההיינו כחולמיםקליפ מרגש לסיכום שנת 'אנו רצים' הראשונה
איך לבחור תקליטן לאירועים?מערכת שורשאיך בוחרים את הפרפורמר הנכון שילווה אתכם בחגיגה, כיצד מנהלים אתו תקשורת אפקטיבית לרקיחת האטמוספירה המבוקשת?
איזה ספורט ימי פופולרי יותר בארץ- גלישת גלים או גלישת סאפ?מערכת שורשבמידה ואתם מעוניינים בדרך יצירתית להתאמן ולעשת כושר, שווה לשקול רכישה של גלשני גלים למתחילים, על מנת לראות מה מרגיש לכם טבעי יותר ולאן הספורט הימי ייקח אתכם
שם השולח
תוכן ההודעה