חפשו עוד תכנים!
תכנים|שו"ת ברשת|מוצרים 
 
פיננסים וכספים

מכללת איקום- הסבה להי טק

מערכת שורש  כז שבט, תשפא  09/02/2021

מכללת איקום מציע לכם - הסבת מקצוע להייטק עם ייחודיות לסייבר ממקצועות שוחקים כמו ביטוח, ענף הרכב, מוקדי מכירות, מסעדנות, שליחויות, עבודות כלליות ותמיכה טכנית

תגיות:

עתיד בטוח יותר אם אתם עומדים בפני פרשת דרכים מקצועית או מתכוונים לשנות תחום עיסוק שאתם עובדים בו כיום כמו : ביטוח, ענף הרכב, מוקדי מכירות, תמיכה טכנית , סייבר היא אחד מהנושאים החמים ביותר שכדאי לכם לשקול ללמוד. הסבת מקצוע לסייבר – עתיד בטוח יותר. מכללת איקום מציע לכם הסבת מקצוע .מדוע? יש לכך הרבה סיבות טובות שאנחנו יכולים להעלות על דעתנו, אבל הבה נניח לעובדות ולנתונים לדבר:

סייבר נחשבת לתחום החם של השנים האחרונות

העידן שלנו נחשב לעידן המידע. ארגונים צוברים מידע ממקומות שונים, מעבדים אותו, הופכים אותו לזמין ולאחר מכן משתמשים בו לצרכיהם. אולם, כמו בכל משאב אחר, עצם הימצאותו בידי ארגון, הופכת אותו לאובייקט לגניבה ולנזק על ידי כאלה שחושקים בו או חפצים להזיק לארגון עצמו ולשבש את פעילותו. אותו "מידע" יכול להיות מידע חשוב וחיוני (כמו פרטי כרטיסי אשראי של לקוחות) או מידע "זניח" יחסית, שחוץ מלאותו ארגון ספציפי אין לאף גורם אחר עניין בו, אולם אובדנו (או הנזקים אשר גורמים הפורצים בניסיון להגיע אליו) עלול להאט את פעולת הארגון ואף להשביתו כליל לפרק הזמן הנחוץ לטיפול בבעיה. אם כך, אין זה פלא כי ארגונים מוכנים להשקיע סכומי עתק כדי להגן על המשאב היקר ביותר שברשותם – המידע.

תחום אבטחת המידע הינו תחום מאתגר

מדובר בתחום דינמי המשתנה כל הזמן: הפורצים מאתרים פרצת אבטחה ביישום, במערכת הפעלה, בשרת או ב-CMS (מערכת ניהול תוכן), אנשי האבטחה סותמים אותה ומאבטחים את החוליה החלשה, הפורצים מוצאים פרצה נוספת (או מפתחים וירוס/רוגלה/סוס טרויאני וכד'), אנשי האבטחה כותבים קוד מתאים וכך, חוזר חלילה, עד אין סוף. עיסוק בתחום זה מבטיח שלא ישעמם לכם לרגע, ואם אתם מחפשים אתגרים מחשבתיים שפתרונם מבוסס על אמצעים טכנולוגיים – זהו בדיוק תחום העיסוק המתאים לכם.

תחום רחב ורב-גוני

כאשר מדברים על המושג הכולל "סייבר", מדובר בעצם במספר תפקידים שונים, אשר לכל אחד מהם אופי משלו והוא מתאים לסוג אישיות שונה. למשל, תפקיד מיישם אבטחת המידע (ISSI – Info Security Systems Integrator) הוא תפקיד טכני במהותו ולכן יתאים כתפקיד ראשון למי שעושה את צעדיו ההתחלתיים בתחום, בעוד ארכיטקט סייבר (ISSA – Info Security Systems Architect) עוסק בצד הטקטי של הנושא. בגלל הרב-גוניות שלו, כמעט כל אחד ימצא בו את נישת הלימוד וההתמחות המתאימה לכישוריו ולאופיו.

תעסוקה מובטחת

איומי הסייבר של השנים האחרונות גרמו לכך שלכמעט כל ארגון, קטן כגדול, מצטייד במומחה אבטחה In House, במיקור חוץ או בחברת אבטחה חיצונית, כדי לטפל במידע שלו. הוסיפו לכך את הטכנולוגיות המתפתחות ואת המכשירים המתממשקים למערכות הארגוניות (ומציבים אתגרי אבטחה חדשים) ותקבלו הבטחה לתעסוקה לעשרות אלפי אנשי אבטחה מוכשרים לעשרות השנים הקרובות. – דרושים בסייבר אלפי משרות. נישת אבטחת הסייבר נחשבת לטופ שבטופ בתחום אבטחת המידע (גם מבחינת הידע והכישורים הנדרשים מהעובדים בתחום וגם מבחינה תדמיתית) ולפי מחקר של Frost & Sullivan עבור (ISC)², ההערכה היא כי בשנת2021 , יחסרו בארגונים ברחבי העולם כ-1.5 מיליון מומחי אבטחת סייבר.

מכללת איקום בעלת רישיון של משרד העבודה והרווחה ועובדת עם עשרות חברות הייטק בנושא של השמת הסטודנטים לעבודה בסיום הלימודים. בנוסף המכללה גם דואגת להשמה לג'וניורים. מכללת איקום כבר הכשירה מאות סטודנטים בתחום הסייבר שמצאו עבודה

אפשרויות קידום והתפתחות

היות שמדובר בתחום שאינו שוקט על שמריו, ההתפתחויות וההתקדמויות בו הן כמעט בלתי מוגבלות: תוכלו לנוע בצורה רוחבית בין תפקידים וארגונים שונים או לצמוח כלפי מעלה על ידי רכישת התמחויות והסמכות חדשות. תוכלו להתמחות בכלי אבטחה של יצרנים ספציפיים לצורך ביצוע סקרי האבטחה או להגדיל ראש ולעבוד ברמת כתיבת קוד, תוכלו להיכנס לנעליים של קודמכם בתפקיד ולהמשיך ביישום נהלי האבטחה ובמתודולוגיות הבדיקה וההתגוננות שגיבש, או לצקת תוכן חדש משלכם לתפקיד ולהפוך למומחה בעל "קול" משל עצמו. נראה, כי זה אולי תחום העיסוק היחיד בו תקבלו יד חופשית ואפשרות לתת לתפקיד את הצביון האישי שלכם, ובלבד שהמשימה תבוצע בהצלחה ושהמערכת הארגונית תהיה בטוחה.

ת'כלס, כמה אתם שווים?

למרות שחלק גדול מאנשי האבטחה רואים בתחום ייעוד ואתגר, גם המשכורות המלוות את התפקידים בתחום המעניין הזה אינן נמוכות באופן מיוחד, והצפי הוא שהן תמשכנה לעלות, ככל שתגבר הדרישה וככל שהאיומים יתרבו. לדוגמה, על פי נתוני סקר השכר, שכרו של איש סייבר מתחיל נע בין 13,000-18,000 ₪ ברוטו לחודש, בעוד ששכרו של ראש צוות ינוע בין 22,000 ₪ ל-28,000 ₪. כמובן שהיות ומדובר במבחר תפקידים גדול ובארגונים שונים, תוכלו למצוא רמות ודרגות שכר שונות. אולם באף אחד מהמקרים לא מדובר במשכורת שתיאלץ אתכם להשלים הכנסה בעבודות צדדיות או להצטער על הרגע שבו בחרתם לעסוק בתחום.

כעת, לראשונה בישראל מכללת איקום פיתחה קורס סייבר בשיתוף רומן זייקין. תוכנית הלימודים של מכללת איקום נמצאת כחלק ממאגר התוכניות המאושרות של משרד החינוך וכאמור המכללה מחזיקה ברשת חברתית-אקדמית ייחודית לסטודנטים ( שרשומה דרך אגב כפטנט) שמעניקה להם אפשרות ללמוד בזמן ובמקום שנוח להם. בנוסף למכללה יש רישיון של משרד העבודה והרווחה להשמה למציאת מקומות עבודה לסטודנטים שמסיימים את הלימודים !

הלימודים במכללת איקום נלמדים במערכת פנימית ייחודית שהושקעו בה סכומי כסף גדולים ללימודי לייב סטרים מכל מקום באיכות K4 . בנוסף מקבלים התלמידים קורס דיגיטלי מצולם שפתוח להם לאורך כל החיים, קורס אנגלית ודברים נוספים שיעזרו לכם להשתלב בשוק העבודה.

הדפס את המאמר
המלץ לחבר
שמור מאמר
הגדל /הקטן טקסט
הוסף לקליפבורד
כתבות נוספות
כיצד מתבצע צו זיהוי משטרתימערכת שורשהמשטרה בישראל חוקרת מיליוני פשעים מדי שנה. צו זיהוי משטרתי חיוני לזיהוי החשוד. אם אתם רוצים לדעת כיצד מתבצע צו זיהוי משטרתי? מאמר זה יסביר לכם על כל השלבים וההליך המתנהל
למה כסאות משרדיים זה משהו שצריך להשקיע בו?מערכת שורשכיסאו למשרד- אל תבחרו את ההכי זול...
מכללת cryptonize - קורס בלוקצ'ייןמערכת שורשטכנולוגיית הבלוקצ'יין הפכה תוך פרק זמן קצר למדיי לאחת הפלטפורמות המבוקשות והצומחות במשק ובשוק העבודה ניתן לראות ביקוש אדיר למפתחי בלוקצ'יין ולעובדים שבקיאים בתחום
שם השולח
תוכן ההודעה